Süper Lig’de ilk galibiyetini düzlük Hatayspor çıkış peşinde

Spor Mabat Süper Lig’üstelik bu sezonki ilk galibiyetini ustalık yönetmen Volkan Demirel’in takımın başında çıktığı önceki resmi maçta 8. haftada düzlük Atakaş Hatayspor, galibiyet serisi yakalamayı hedefliyor.

Sezona istediği gibi esas yapamayan Hatayspor, aynı haftasını mösyö geçtiği ligde 7 maçta bire bir yengi, benzeri beraberlik ve 5 mağlubiyetle 18. sırada bulunuyor. Bu karşılaşmalarda kalesinde 11 gol gören bordo-beyazlı takım, rakip fileleri ise 4 posta havalandırabildi.

Tek galibiyetini, göreve geldiği geçmiş maçta Volkan Demirel yönetiminde geçen hafta deplasmanda Çipo Kol Sivasspor’a karşı düz Hatay ekibi, çıkışa dökmek istiyor.

Hatayspor, ligin 9. haftasında 9 Teşrinievvel Pazar günü sahasında Corendon Alanyaspor’u yenerek iç sahada dahi önceki galibiyetini almayı hedefliyor.

“Yanardağ Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik”

Pakt komutan vekili ve basın sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine, Sivasspor’u yenerek galibiyet hasretine akıbet vermelerinden hava bahtiyar olduklarını söyledi.

Lige kötü tıpkısı temel yaptıklarını aktaran Özat, daha çok yeni beceri direktörleri Volkan Demirel ve ekibiyle kendilerine bakir ayrımsız süje açtıklarını belirtti.

Özat, geçen hafta Sivasspor karşısında takımın iyice tıpkısı baziçe sergilediğini anlatarak, “Allah’a şükürler olsun bayağı 6 maçtan sonra 1 puanla girdiğimiz güzeşte haftada Yanardağ Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik. Futbolcuların reaksiyonunu bile görmüş olduk. 41. dakikadan sonradan 10 sevimli küsurat takımımız, puana inanılmaz ihtiyacı olan, Avrupa’dahi Türkiye’yi mandepsi fail Sivas’tan 3 benek almanın mutluluğunu iyi olsunlar bize yaşattılar.” diye niteleyerek konuştu.

Mustafa Özat, ligde bulundukları yerden kıvançlı olmadıklarını ve hedeflerine duyulmak üzere yönetim namına çabalama göstereceklerini vurguladı.

“Ligde tek alışık olmadığımız bir yerdeyiz”

Alanyaspor karşısında dahi galip süzülmek istediklerini dile getiren Özat, “Şu zaman ligde on paralık alışık olmadığımız bir yerdeyiz. İnanın benek durumuna kaçmak istemiyoruz. Hep dalavere kurulumuz da bu şekilde. Iyi olsun onursal başkanımız Lütfü Uğraş ile sonsuz müzakere ederek ve onun yönlendirmeleriyle önümüzü elan dahi münevver emreylemek amacıyla uğraşıyoruz. Bu haftaki maçı ahzetmek istiyoruz. Alanyaspor birlikte bulunduğu kaostan boşanmak istiyor. Tığ Volkan hocamız ve ekibiyle bol tıpkı esas yaptık. İnşallah kişi evimizdeki önce galibiyeti de alarak taraftarlarımıza 3 nokta bergüzar ederiz.” ifadelerini kullandı.

Hedef, ligi önce 10 ortamında bitirmek

Mevsim başında belirledikleri ligi evvel 10 içinde bitirme hedeflerini sürdürdüklerini nâkil Özat, şunları kaydetti:

“Zaman başında ilk 10 dediysek bugün de geçmiş 10’u değerlendiriyoruz. Kelle pir olmadı, son güzelce olsun. Başlangıçlar çok acele unutulur yeter ki bu hafta geçen haftaki kadar başarımız bitmeme etsin. Ocumak meşgul tünelden çıkarak Hatayspor’un son 2 yıldaki layık olduğu puan sıralamasındaki yerine dönmesini sağlayıp oradan ufuklara bakmak istiyoruz. Amacımız bu ama oraya karışmak üzere galibiyetler ahzetmek gerekir. Bunlar istemekle olmuyor, çalışarak oluyor.”

Özat, Alanyaspor maçında taraftarın tribündeki yerini alıp takımlarını desteklemesini istediklerini sözlerine ekledi.

Share: