Suriye’den Moskova’da Türkiye karşıtı açıklama

Türkiye’nin Suriye’ye askeri işler aranjman planları uluslararası kamuoyunda gündemden düşmezken, ayrımsız izah de Suriye Cesamet Başkanı Beşar Esad’ın bildirme güvendiği isimlerden olan Savunma Bakanı Yüksek Mahmud Abbas’fecir geldi…

April ayında göreve getirilen Abbas, Rusya’nın başkenti Moskova’dahi düzenlenen Moskova Uluslararası Asayiş Konferansı’nda konuştu.

KARIŞIK MÜTALAA VERDİ

Abbas, Şam yönetiminin Türkiye karşıtı açıklamalarını sürdürdü. Abbas, “Biz KÖLE ve Türkiye’nin Suriye’nin  bazı bölgelerindeki varlığına serencam vermesini vurguluyoruz. Şayet onlar çekilirse hükümet bile bu bölgede kontrolünü geliştirebilir ve yağmalanmaya konu olan özlük ulusal kaynaklarımıza envestisman yapabiliriz” ifadesini kullandı. Mavera yandan Abbas, “Suriye’nin kapıları ahbapça gelenlere seçkin devir açıktır” yorumunu bile yaptı.

Türkiye’yi murat alan Abbas, “Bizim topraklarımızı, tarihimizi ve geleceğimizi saldırganlık ve yıkımla misyon kayran ülkelere şurası söyleyebilirim kim karşılarında utancı akseptans etmeyecek ve kendilerini ülkelerinin onuru ve saygınlığı amacıyla feda edecek insanlar bulacaklardır” dedi.

Share: