‘SÜSLÜ KADINLAR’ DÜZCE’DE AYAKLIK ÇEVİRDİ

DÜZCE’de kadınlar, günce hayatta bisikletin önemine ve kadınların erkeklerle benzeri doğruluk ve özgürlüklere ehil olduğuna özen girmek üzere ‘Derli Toplu kadınlar bisiklet turu’ düzenledi. Kadınlar, süsledikleri bisikletleriyle kent turu attı.

Düzce’de kısaca 50 eş, ‘Hazır Kadınlar Velespit Turu’ kapsamında bir araya geldi. Anıtpark’ta toplanan kadınlar, günce hayatta bisikletin önemi ve kadınların da erkeklerle ayrımsız özgürlüklere cemaat olduğunu vurgulamak amacıyla süsledikleri bisikletleriyle site turu yaptı. Bazen kadınlar etkinliğe çocukları ile gelerek, uzanım kattı.

Etkinliğe katılan kadınlar adına mütekellim Baht Gür Güner, Zaman Düzce’de altıncısını yaptığımız ‘Hazır kadınlar çiftteker turu’, 2013 yılında İzmir’de başladı. Anca çokça büyüdü ki şu anda Acun’bile 25’ten aşkın ülkede 200’e andıran şehirde eş zamanlı kendisine yapılıyor. Bizim bunu süslenerek yapmamızdaki sebep, bakanlığımızın ve belediyelerimizin sesimizi duyarak taleplerimize göre çalışmalarına yan vermelerini sağlamaktır. Acun Otomobilsizlik Günü ve Avrupa Hayatiyet Haftası kapsamında günlük hayatımızda bisikletin yeri ve önemine özen vira etmek, kadınlarımızın toplumdaki görünürlüğünü takviye etmek, kadınların erkeklerle tıpkı hak ve özgürlüğe eş, ayrımsız hareket yükü ve sorumluluğu alma gücüne erbap olduğunu afişe etmek üzere yapıyoruz. Bu turumuzda kadınlarımızın görünürlüğünü arttırmak hedeflerimiz arasında. Antrparantez iklim krizine dikkat gidermek, karbon salınımını gündemde tutmak ve çocuklarımıza, gençlerimize yaşanabilir ayrımsız hanay sunmak üzere Şık Kadınlar Bisiklet Turu’na başladık ve devamını getirdik? dedi.Share: