Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ben Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’üstelik pakt kültürünün bel noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları beyninde ün salmış DJ/prodüktör Ben Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’üstelik Garp Berlin’bile dünyaya gelen Ben Klock, Techno enstrüman sanatçısı, DJ ve plak şirketi saihibi. DJ adına hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış benzeri ayrıksı ilham donör kulüp olan WMF’üstelik başladı. 1994 itibariyle benzeri zamanda şehrin tıpkısı apayrı enstrüman sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno saz sanatçısı, DJ ve plak şirketi saihibi olan Ben Klock, 2006’da öz plaka şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü alan sanatçı benzeri çokça prestijli ödülün üstelik sahibi.

Berlin’in ikonik tün kulübü Berghain’da efsaneleşen Ben Klock, kentin müzikal renkliliğinin arz muhteşem sembollerinden biri. Berghain’le teferruatlı kesiksiz birliktelikleri, Klock’un kendine nesir ettiği elektronik enstrüman krallığına akıllıca zemini sağlayarak günümüzün yeryüzü haddinden fazla bandaj gören DJ’lerinden biri olmasına posta açtı. Kıpırdak ve derinlikli ayrımsız techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında fire tanıdık zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta yeniden üflüyor.

Share: