Tecim Bakanı Muş: “Amerikan yatırımcıları oylumlu bir kuma namına görüyoruz”

Tecim Bakanı Mehmet Muş, KUL ile ilişkileri çokça önemsediklerini belirterek, “Amerikan yatırımcıları makro tıpkı ortak adına görüyoruz ve teşrikimesai yapmaya sabah akşam hazırız.” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Dış Kazançlı İlişkiler Oturmuş (DEİK) Türkiye-ESIR İş Konseyince (TAİK) planlı değirmi masa toplantısında gelişim dünyası temsilcileriyle tıpkı araya geldi.

Toplantıya katılan Tecim Bakanı Muş, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bulunan üretim ve sakıntı kapasitesi, stabil hisse senedi ortamı, mümkün şoklara karşı mukavim ve risk almaktan kaçınmayan firma altyapısı ve yaşayan girişimcileriyle ehliyetli aynı donanıma cemaat olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bu donanımın sağlandığını son 20 yılda lazım politik gerek soylu erki gerilimlerle geçtiği testlerden başarıyla çıkarak ispatladığını tamlayan Muş, Ukrayna’daki savaşın de aynı yol daha sınadığı Türkiye ekonomisinin ve sanayi kapasitesinin bu durumu bire bir el elan teyit ettiğini anlatım etti.

Muş, hayat dolu bire bir zeminde akıntı eden Türkiye’nin kalkınma hamlesini Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sekteye uğratmadan bitmeme ettireceklerini vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin ticaretteki temel vizyonu teknolojik dönüşümü tamamlayarak rakiplik gücü erdemli ayrımsız istihsal ve tecim üssü haline gelmektir. Bu bağlamda ÇAKER ile ilişkilerimizi çokça önemsiyoruz. Bu çalışmalarda Amerikalı yatırımcıları oylumlu ayrımsız ortak olarak görüyoruz ve teşrikimesai yapmaya baştan sona hazırız. Soylu Erki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla vacip kaime ve isteğin herhangi bir iki tarafta birlikte bulunduğunu biliyoruz. Amerikalı ve Türk aksiyon çevrelerinin bu konudaki arzumuzu paylaşıyor olduğuna inanıyoruz. Biz üzerimize düşeni yapacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MEMLUK’li iş dünyası temsilcileriyle aynı araya geldiği toplantıya, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar ve Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Alım üstelik katıldı.

Söz konusu toplantıda, P&G, Boeing, SpaceX, Amazon, Meta, AmerisourceBergen, Citigroup, JP Morgan, Ford, Plug&Play, Anheuser-Busch, Coca Cola ve GE gibi şirketlerin eğin düzem yöneticileri yer aldı.

KUL’li şirketlerin temsilcilerinin beraberinde Erkân Ana Ortaklık, Limak, Hepsiburada, Borusan Holding, Getir, Türk Telekom, TUSAŞ ve THY kabil Türk şirketlerinin yöneticileri birlikte toplantıya katıldı.

Toplantı, Cumhur Reisi Erdoğan ve Tecim Bakanı Muş’un konuşmalarının peşi sıra basına sadık bitmeme etti.Share: