Tedavi amacıyla 3 büyüklük gezen Kongolu rahatsız şifayı Türkiye’de buldu

Kongolu 80 yaşındaki şeker hastası Marie Touby Yankı Nee Matapani, kesinti riski haiz ayaklarının tedavisi için 3 mutluluk gezerken, şifayı Türkiye’bile buldu.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nden yapılan açıklamaya bakarak, Matapani’nin ayaklarında, diyabetik fut sendromu yüzünden kronik yaralar oluştu. Matapani, Kongo ve Tunus’tan sonra otama amacıyla gittiği Fransa’da ayağının kesilebileceğinin belirtilmesi üstüne Türkiye’ye geldi ve Medipol Evde Hizmet Hizmetleri ile iflah buldu.

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri saha düzlük Medipol Evde Bakım Hizmetleri Sorumlusu Nadire Karahan, Kongolu avrat hastanın diyabetik bukanak nedeniyle ayağını yitirme riskinin bulunduğunu belirterek, “Fiziksel kısıtlılığı nedeniyle hastaneye alıntı sürecinde meşakkat canlı hastanın otama sürecinin aksamaması gerekiyordu.” ifadesini kullandı.

Tedavisi 2,5 ay sürdü

Karahan, mevcut yarası üzere ampütasyon (kesinti) memul hastanın ayağının kesilmesini istemediği için biberli bakım hizmeti almak amacıyla kendilerine başvurduğunu kaydederek, şu açıklamalarda bulundu:

“Medipol Evde Bakım Birimi namına bu süreçte bilirkişi ekibimizle koordineli fiilen tedavi sürecini üstlendik ve 2,5 aylık sürede ekstremite kaybını önleyerek ten bütünlüğünü adına getirdik. Kronik üzücü dediğimiz geç iyileşen diyabetik kırıcı grubunda mevcut hastamıza durumunda esenlik hizmeti vermeye başladık.

Konusunda eksper şiddetli bakım ekibimizle bütüncül kıymetlendirme yaparak hastamıza seçme gün sakıncasız ve steril benzeri düz oluşturarak yerinde yara bakımı hizmeti verdik. Ana hedefimiz kırıcı bakımıyla alay malay kişinin benzeri zamanda hayat kalitesini yükseltmek oldu. amma velakin 2,5 ay süren tedavi sürecimiz sonrasında planladığımız hedefe ulaştık ve hastamız iyileşerek ailesinin yanına Fransa’ya dolaşım hazırlıklarına başladı.”

“Türkiye bana onma oldu”

Marie Touby Eko Nee Matapani da tedavi sürecine ilişik yaşadıklarından bahsederek, şeker hastalığının ayaklarında kronik yaralara nöbet açtığını ve çok şiddetli çektiğini bildirdi.

Tıpkısı esenlik kuruluşuna başvurduğunu ve ayağının kesilmesi gerektiğinin söylendiğini vurgulayan Matapani sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayağımın kesileceğini öğrendiğimde çare aramaya başladım. Aynı rüya Türkiye’ye Medipol Mega Üniversite Hastanesi’ne geldim. Fakat yürüyemediğim için hastaneye gidemiyordum. Evde Esenlik Birimi olduğunu öğrendiğimde hayatım değişti. Kaldığım otele rastgele bölüm afiyet ekibi gelerek beni tedavi ettiler. Türkiye bana şifa oldu. Demin sağlığıma kavuştum ve ülkeme dönüyorum.”

Share: