Tekirdağ’dan afet bölgesine bala parkları

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediyesi 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde şişman yıkıma neden olan sarsıntı felaketinin ardından, bölgede yaraların sarılması çalışmalarına katkıda bulunmaya devam ediyor. Başbuğ Yüksel, asrın felaketinin vurduğu Malatya’nın, depremi birkaç hasarla atlatan Kermen ilçesinde Süleymanpaşa Belediyesi yoluyla yapılan bala parklarını durumunda inceledi.

Malatya’de depremden etkilenen bir nice ailenin misafir edildiği Kale ilçesinde hayatın normale dönmesi için düzenlenen icraat çerçevesinde, Süleymanpaşa Belediyesi aracılığıyla yavru parkları mensur ediliyor. Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, Kardeş Şehremaneti Kermen’de yapılan çocuk parklarını ve özge çalışmaları yerinde hissetmek amacıyla bölgeye gitti.

“Rabbim bağlanak ve beraberliğimizi elan da güçlendirsin”

Depremzede vatandaşlar ve çocuklarla aynı araya gelen Komutan Yüksel, zelzele sonrası beraberlik ve teavün ruhunun birçok örneğinin yaşandığını rapor ederek, konuyla ilgilendiren şu açıklamalarda bulundu:

“Facia bölgesinde, depremin sunu bir iki hasarla atlatıldığı Malatya’dayız. Cömert belediyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yürüttüğümüz icraat kapsamında, kurulumuna başlanan eskimemiş oyun parklarımızı inceledik. Depremzede ailelerimizin çocukları için nesir edeceğimiz parkların yapımı kısa sürede tamamlanacak ve inşallah çocuklarımız bu parklarda oynayıp eğlenecek. Şimdiden leziz olsun. Rabbim, birliğimizi ve beraberliğimizi daha de güçlendirsin.” – TEKİRDAĞ

Share: