Terbiye-Aynı-Sen Karabük Şube Başkanı Öz’den bakir terbiye yılı değerlendirmesi

Terbiye-Tıpkı-Sen Karabük Şube Başkanı Anlaklı Öz, öğretmen eksiklerinin bulunmadığını, yetişek materyalleri ile ders kitaplarının 12 Eylül’da öğrencilere gerçekleşmek hazır olduğunu bildirdi.

Memur-Sen İl Temsilcisi üstelik olan Sili, Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısında, Karabük’ün imdi vakit kaybetmeden endüstri kenti olmaktan çıktığını, bir zamanda eğitim kentine dönüştüğünü söyledi.

Karabük’ün eğitim başarısının gelişigüzel güzeşte gün artarak devam ettiğini vurgulayan Öz, “2022 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) verileri, bize eğitim bilimi başarımızın Türkiye ortalamasının haddinden fazla üstünde olduğunu münhal gösteriyor. İlimizden çok sayıda öğrenci, bu sınavlarda bütün soruları doğru yaparak haddinden fazla mefret başarıya imza atmıştır.” dedi.

Sili, yetişek başarısından muhit kente çevre illerden çok sayıda öğrencinin geldiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Çocuklarına kaliteli yetişek çıkarmak maksadıyla ara sıra memurin bu şehre nasıp istiyor. Bugün Karabük’te averaj 18 yabanlık sınıflarda eğitim bilimi veriyoruz. Hoca eksiğimiz yok. Yetişek materyalleri, ders kitapları öğrencilere pazartesi haset oluşmak amacıyla müstahzar durumda. Deneyimli hoca ve yönetici kadromuz var. Fedakarca çalışan ve muvazeneli şekilde eğitim bilimi başarımızı sürdüren öğretmenlerimizin, ekol ve gelgel yöneticilerinin, maneviyat ve motivasyonunu bozacak eylemlerden, açıklamalardan şiddetle uzak durulmalıdır.”

Share: