TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Siirt Tecim ve Uran Odası danışma toplantısında konuştu Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ” TOGG’u inşallah mart ayında Siirt yollarında hep bu arada göreceğiz.” dedi.

Temaslarda çıkmak üzere kente mevrut Hisarcıklıoğlu, TOBB Atatürk Rum Lisesi binasının açılış törenine katıldı.

Hisarcıklıoğlu, Vali Osman Hacıbektaşoğlu ile kentin eğitim yatırımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ardından TOBB aracılığıyla yaptırılan okulun açım kurdelesi kesildi.

Hacıbektaşoğlu ve Hisarcıklıoğlu’nun yanında Yargıtay Başkanı Mehmet Fistül, Yargıtay Birinci Başkan Vekilleri Eyüp Yeşil ve Fakirlik Albayrak, Yargıtay Cumhuriyet Altını Başsavcısı Bekir Delimsirek, Cumhurbaşkanlığı Faziletli İstişare Yerleşmiş Üyesi Cemil Çiçek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Yağmur okulu gezerek öğrencilere Nurettin Topçu’nun kitaplarını dürü etti.

Ardından protokolün katılımıyla Siirt Tecim ve Endüstri Odası (TSO) binasında kurulan Siirt Tahkim ve Arabuluculuk Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Yargıtay Başkanı Fistül, merkezin anlı şanlı ve iyi olmasını diledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, peşi sıra Siirt TSO müşavere toplantısına katılarak burada değerlendirmelerde bulundu.

Açılışını yaptıkları okul ve merkezin cesim hizmetler olduğunu tamlayan Hisarcıklıoğlu, merkezin toplumsal uzlaşmayı artıracak bildirme koskocaman noktalardan biri olacağını belirtti.

“Geçim olmadan tecim namevcut, ticaret olmadan de baylanlık namevcut”

İş insanı olduğunu ve ticaret dışında ayrıksı bir şeyden anlamadığını anlatım eden Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti:

“Dünyada gördüğüm benzeri şey var, hep varlıklı tutmak istiyor. Işve nereden geçiyor? Ticaretten geçiyor. Tecim olmadan işve yok, dünyanın hiçbir yerinde namevcut. Yani yerin altından çıkanlardan tek kâr yok size. Petroldür, doğal gazdır bunların bölüt hiçbir faydası yok. Anne işin özü ticaret. Tamam ticaret ne icap? Ticaretin artması, yatırımın atması, zenginliğin gelebilmesinin yolu huzurdan geçiyor. Sağlık olmadan tecim namevcut, tecim olmadan bile şımarıklık yok. Bunu aklımızdan çıkarmayın. Bunu sağladığımızda yatırımcı da sağlık. Sağlık ortamındayız. Varlık ortamında Siirt’te yatırımcılar buraya karışmak istiyor. Bu tahammülfersa benzeri punt, kızıl tıpkı vesile. Bunu iyi kullanmak geçişsiz.”

29 Ekim’de Gemlik’teki TOGG fabrikası açılacak

Yerli otomobil TOGG üzerine konuşan Hisarcıklıoğlu, otomobil fabrikasının 29 Ekim’dahi açılacağını bildirdi.

“Türkiye’nin otomobili”nin Türk insanının 120 almanak hayali ve 60 sene önce yarım küsurat bire bir rüyası olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Tığ bu görevi üstlendikten sonra, size bu müjdeyi veriyim. Allah nasip ederse 29 Ekim’da bütün hakları bizim olan otomobil fabrikasının açılışını yapacağız. Yalabık hayırlı olsun. TOGG’u inşallah mart ayında Siirt yollarında bütün bu arada göreceğiz. Allah memleketimizde birliğimizi, beraberliğimizi daima eylesin.” dedi.

Programda Hacıbektaşoğlu, Çiçek, Akarca, Siirt TSO Başkanı Cesaret Kuzu ve TSO Meclis Başkanı Nihat Özdemir birlikte birer danışma yaptı.

Share: