TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve STK başkanları, Kilis’te gelişim insanlarıyla buluştu

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve STK başkanları, Kilis’te gelişim insanlarıyla buluştu

KİLİS – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sivil sosyete kuruluşu başkanlarıyla depremden beis gören Kilis’de aksiyon insanlarıyla ayrımsız araya geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜRK -İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, DOĞRULUK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Kamu-Sen Umumi Başkanı Alemdar Kahveci, Gıda Tarım ve Hayvancılık çarkıt Bakanı Kutbettin Istem ve TOBB Umumi Heyet Üyeleri, kesim görüş ve borsa başkanları ile depremden etkilenen Kilis’i müzakere etti. İlk adına Kilis Valisi Recep Soytürk’ü görüşme fail Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler henüz sonra Kilis Ticaret ve Uran Odasında hareket dünyası ile buluştu.

Hisarcıklıoğlu, Bu örgütlerin ülkenin tahminî 65 milyonunu oyun ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu, söz konusu kesimlerin alışılagelen zamanlarda menfaatlerinin birbiriyle örtüşmediğini ancak konu mevki meselesi olduğunda menfaatleri bire bir kenara bırakarak alay malay akıntı ettiklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allahtan yağmur ailelerine başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında, üzüntümüz çok büyük. Hepimizin başı sağolsun, ifadelerine düzlük verdi. Hisarcıklıoğlu, açıklamasında Kilis OSB yerine TOBB yerine depremin peşi sıra bölgelere hevesli ekipler gönderdiklerini odalar birliği yerine depremin önceki anından itibaren nerede ne gerekseme varsa angajman noktaları kurarak ulaştırmaya çalıştıkları bilgisini verdi.

Büyük ayrımsız öfke yaşandığını belirten Hisarcıklıoğlu, Allah hakeza ayrımsız acıyı bu millete ayrımsız daha yaşatmasın, ifadelerine düzlük verdi.

Share: