Tokat Belediyesi zabıta ekipleri savuşturmak gramajı denetimi yaptı

Tokat Belediyesi polis ekipleri savuşturmak gramajı denetimi gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya göre, zabıta ekiplerinin fırın ve marketlerde galiba periyotlarla gerçekleştirdiği paketlemek gramaj ve hijyen denetimleri devam ediyor.

Zabıta ekiplerinin yaptığı denetimde, unlu mamuller üretimi yapılan işletmelerde umumi yerine 200 gram gramaj kuralına makul üretim yapıldığı belirleme edildi. Fire gramaj belirleme edilen işletmelere kanuni uyarma ve prosedür yapıldı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat halkının temiz ve güvenli ahzüita yapmaları amacıyla denetimlerin devam ettiğini vurgulayarak, “Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalarda halkımızın temiz benzeri ortamda üretilen ekmekleri gerçekleştirme etmesini ve aldıkları ekmeklerin akla yatkın gramajın altında olmamasını önemsiyoruz. Üreticilerimizin umumi kendisine akla yatkın koşullar ve gramajda istihsal yaptıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımızdan umum sağlığını tehdit fail koşullar veya bağan gramaj kadar durumlarla karşılaştıkları takdirde lüzumlu tedbir ve işlemlerin yapılması için bizleri bilgilendirmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: