TOKİ, 26 ilde 365 arsayı yıldızlı artırmayla satacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dolgun Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, bölük, ticaret, endüstri, turizm üretim alanı, hususi okul alanı, akaryakıt istasyonu, alay malay kasılma, oto galericiler sitesi, park ve istirahat alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle cemaat olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 teklik olan kısaca 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yardımcı ve Van’üstelik bulunan 365 yer zahir artırmayla satılacak.

Açık açık artırma, 12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’birlikte iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden da öneri verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay mehil

Alıcılar, konut, ticaret, uran, turizm yapı alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade ile ehil olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba haset saat 10.30’da yapılacak kategorik artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’de bulunan arsaların 13 Teşrinievvel 2022 Perşembe saat 10.30’daki kategorik artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Görgülü, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Sazak ve Niğde’da bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar ortada Adana Çukurova’bile hane, Ankara Çankaya’birlikte hane ve ticaret, Antalya’dahi basamak ile ticaret, Işıklı’birlikte turizm tesis alanı, Elazığ’üstelik ev-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’de satışa verilen arsalar beyninde uran, beledi basamak alanı, adi endüstri sitesi, ekincilik ve bölük alanları da bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’da bölük ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ait etraflı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: