Trabzon’da ızdırap koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu vasıtasıyla Köprübaşı ilçesinde üzücü koşusu düzenlendi.

Yarışlara erkân ile 20 gözyaşı altı kategorilerinde farklı illerden tahminî 157 sportmen katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda bitmeme eden ve Kahvedüzü mevkisinde sona eren yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek için 12 kilometrelik güzergahta uğraş ettiler.

Köprübaşı Ilçebay Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların anadan görme namına 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden kıran duyduğu sevinme dile getirerek, “Bu vakit kaybetmeden benzeri koşun değil, bir zamanda milli takıma sportmen seçilmesini üstelik kapsıyor, bu anlamda önemi bizim üzere henüz fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 gözyaşı şeş kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Ata ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 yaş altı erkeklerde ise Mervan Haykır bir numara, Hasan Okumuş ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Şişman kadınlar birinciliği Selma Fark Etmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Balaban erkeklerde birlikte birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Akkuş, üçüncülüğü birlikte Abdullah Çakırdoğan elde etti. Takım yarışlarında büyük rical kategorisinde Batman birinci, Sakarya ikinci oldu.

20 gözyaşı altı erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 yaş altı kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: