TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Umumi Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı temmuz ayında meydana mevrut ve mobese kamerasına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Güven Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, temmuz ayında meydana mevrut gidiş geliş kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli de mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine göre temmuz ayında, Türkiye genelinde 213’ü insan, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı girmek üzere bütün 41 bin 763 gidiş geliş kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 kişi yaralandı, 260 birey da hayatını kaybetti. Yılın geçmiş 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e daha çok. Temmuz ayında yeryüzü haddinden fazla kaymakamlık trafik kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da beniâdem, yaralanmalı ve maddi hasarlı hep 4 bin 503 kaymakamlık meydana geldi, bu kazalarda 10 gönül hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa izleme etti. Sunma az kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 çoban bile alkollü olarak miftah kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 gidiş geliş cezası uygulanırken, 108 bin 676 araç ise trafikten menedildi.

Öte yandan gidiş geliş kazalarında yeryüzü yoğun tanıdık çoban hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını kez, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, dudak argıt ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit takip ve tahrifat kuralına uymamak, arkadan çarpma, periyot kurallarına uymamak, kırmızı mum yahut görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere sarmak, gelgeç ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş üstünlüğü makaslamak, alkollü namına çevirgeç dercetmek, katmerli müstacelen araç ahzetmek, mürur yasağı olan yerlerden döndürmek ve yanlış şekilde yahut yasak olan yerlere park yeri etmeköShare: