Turistler dinlence ve sağlık ihtiyaçlarını birleştirdi

Türkiye’nin doğal güzellikleri ve esenlik alanındaki yetkinlikleri teferruatlı yıllardır Avrupa’dan ve Fellah ülkelerinden Türkiye’ye gelen turistlerin tatil ve tedavilerini birleştirmelerini sağlıyor. Dr. Mehmet Erdoğan, serencam dönemde yaz aylarında saç ekimi amacıyla yurt dışından gelen hastaların geçmiş Türkiye’nin nazirsiz kıyılarında tatil yaptığını, arkası sıra saç ekimi için merkezlerine geldiğini söyledi. İngiltere’den ÇAKER’ye dünyanın kavi çok ülkesinden züğürt ağırladıklarını söyleyen Dr. Erdoğan, “İnsanlar yaz aylarında saç ekimi yaptırmak üzerine müstenkif kalabiliyor fakat dört mevsim saç ekimi yaptırmak mümkün” dedi.

İngiltere özellikle olmak amacıyla ağırlıklı olarak ABD, Kanada ve Avrupa’dan marazlı ağırladıklarını söyleyen Smile Hair Clinic’in Müessis Ortağı Dr. Mehmet Erdoğan, yaz aylarında birlikte saç ekiminin okkalı tıpkı biçimde sürdüğünü belirtti. Sonuç dönemde yaz aylarında saç ekimi üzere sıkı dışından mevrut hastaların tatillerini yaptıktan sonra otama sürecine başladığını anlatan Dr. Erdoğan, yaz-kış demeden dört zaman saç ekimi yaptırılabileceğini belirtti.

ÖNEMLİ OLAN BAKIM DÖNEMİ

Yazın saç ekimi yaptırmakla ait hastaların, “Teşrinievvel sonrası denize girebilir miyim?”, “Enfeksiyon kapma riskim artar mı?” üzere kaygıları olabileceğini dile getiren Dr. Mehmet Erdoğan, şu bilgileri paylaştı:

“Saç ekimini edebiyat ya dahi kışın yaptırmak ortada ayrımsız ayırt bulunmuyor. Burada kocaman olan ilk teşrin işleminden sonradan, ‘bakım dönemi’ dediğimiz dönemde hastalarımızın önerilerimize uyması. Yaz özelinde hele önce 1 hafta, 10 günlük dönme koca. Bu dönemde güneşe direkt maruz kalınmaması ehemmiyet taşıyor. Hastalarımıza şapka takmalarını, mümkünse terlemeyi minimuma indirecek ortamlarda bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Tekrar sonrasında sunu az 15 bölüm deniz ve 1 ay havuzdan ırak durulması birlikte liyakatli aynı saç ekimi için önemli kriterler.”

Share: