Türkiye Haftaya Yağmurla Başlıyor: Marmara’da Sıkıntı, Ölçülü ve Cenup Iye ile Orta Karadeniz’de Yağmur

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü (MGM), yarın Marmara Denizi’nde fırtına; Mutedil Karadeniz kıyılarında, Mutedil ve Cenup Ege’de yağış beklendiğini belirterek oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşı uyardı.

MGM, 5 Eylül’de (erte); Marmara Denizi’nde sıkıntı, Ilımlı Karadeniz kıyılarında keskin yağmur, Ölçülü ve Cenup Ege’de ise Kuvvetli Sıkıntı beklendiğini açıkladı. MGM’den yapılan uyarılar şöyle:

“-Pazartesi haset, Samsun, Giresun ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzeyinde sağlam, Samsun’un gün doğusu ilçeleri ile Ordu’da çok kuvvetli ve düzlük saha acı (51-100 kg/m2) boğanak ve asuman ses sağanak yağış beklendiğinden dominant, taşkın, yıldırım, heyelan, yağmur anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara karşı tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.

-Mutedil ve Güney Ege’de rüzgarın yarın (05.09.2022 Pazartesi) gün ortası saatlerinden itibaren şimal ve kuzeydoğu, güneyinde yıldız ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına, yer vadi 9 kuvvetinde (90 km/sa) sağlam fırtına şeklinde eseceği oranlama ediliyor. Fırtınanın, Salı günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

-Marmara’da rüzgarın yarın (05.09.2022 Pazartesi) gün ortası saatlerinden itibaren şimal ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (80-75 km/sa) sıkıntı şeklinde eseceği durum ediliyor. Fırtınanın, tıpkı ahit gece saatlerinde etkisini kaybedeceği beklenmektedir.)

Share: