Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. bukanak yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. basamak yarışları Balıkesir’in Rutubet ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motor Federasyonunun hareketlilik programında yer düzlük ve merhum Mutlak Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş anısına düzenlenen yarışlar, Gönen Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Nem Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sportmen katılıyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, AA muhabirine, Nem’deki bu alanın federasyon kendisine genişlik fazla çalım duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe hizmet eden benzeri parkur olduğunu dile getiren Uçan, “Burada aileleri aracılığıyla desteklenen yüzdelik 15’in üzerinde bala ve canlı sporcularımız, yavrularımız özlük kategorilerinde milli sporcu olabilmek için kıtipiyoz yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında kumar edecek ati nesilleri yetiştirmeye bitmeme ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Uçan, delege sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden yağlık teşekkürname etti.

Milli sportmen Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa ilkin atılmak üzere birçok ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve bergüzar töreninin arkası sıra sona erecek.Share: