Türkiye ve İsrail beyninde ihracat açılımı

İsrail ve Türkiye arasındaki hamam temaslar normalleşme adımlarını getirirken, Merkezi İsrail Kudüs’e bulunan başkanlığını Dror Atari’nin yaptığı Kudüs Ticaret Odası da Türkiye ile müntesip kebir bir adıma imza attı. Güdük adı ‘Jerccom’ olan merkezi İsrail Kudüs’te kâin ‘Jerusalem Chamber of Commerce’, Kudüs Tecim Odası Türkiye Ofisi’nin hayata geçmesi, başbuğ atanması ve ilişkilerin daha de artması amacıyla büyük ayrımsız kadem attı.

Kudüs Tecim Odasından çalışmalara başlayan Türkiye Ofisi’nin yaptığı resmi açıklamada; “1908 yılında kurulan ve acun genelinde hareketlilik gösteren, Jerccom gelişmemiş ünlü Jerusalem Chamber of Commerce, Kudüs Tecim Odasının Türkiye Nahiye Başkanlığı çalışmalarına başlamıştır. Türkiye’de B2B-B2C görüşmelerini tahsis etmek, sanayi bölgeleri ve İhracatçılar Birliği bağlantılarını dayamak, Savunma Uran ve Tecim Dernekleri dahil girmek için resmi kurumlardan Firez ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ekincilik ve Orman Bakanlığı yanı sıra hususi emanet ve kuruluşlar nezdinde ferdî bağlantıları ile gelişigüzel ticari faaliyetleri geliştirmek için tarafımızı entrika etmeye izinli olarak yönetimimiz, cemi yönetsel işleri yürüteceğimiz Türkiye Bölge Ofisi’mizde iki ülke arasındaki koordinasyonu sağlayacak ve bağırsak alım satım ile ticaretin gelişmesine katkıda bulunacaktır” denildi.

ÖNEMLİ İKİLİ ZIYARET

Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerde normalleşme devam ederken Mürekkep Milel Genel Kurulu’na katılmak için New York’a revan Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile beraber gök bilimi olarak Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Direk, Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Çipo, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Rehavet dahi katıldı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta İsrail Başbakanı Yair Lapid ile koca tıpkısı mülakat yaptı. Bu mülakat doğrultusunda Türkiye-İsrail ilişkilerinde iki talih, diplomatik ilişkilerin yeniden art seviyeye çıkarılması konusunda mutabık kaldı.

BAŞVURULAR ALINACAK

Kudüs Tecim Odası Türkiye ofisi çalışmalara kapsamında ihracatçılar içinde ayrımsız duyuru yaparak e- kere yolu ve sosyal medyadan başvuruların alınacağını duyurdu.

Share: