Uray Derincespor Eskişehirspor maçının peşi sıra

TFF 3.Öbek’birlikte Eskişehirspor’u 3-2 yenik eden Şehremaneti Derincespor’un beceri direktörü İsmail Çokluk Akrobat, “Şampiyonlar Ligi gibi aynı gruptayız. Rakibimizin gücünü biliyorduk. Maç gitti-geldi amma 3-2 kazanmasını bilinen” dedi.

TFF 3.Tabur’üstelik 2022-2023 sezonu hafta sonu karşılaşmalarıyla başladı. 1.Grup’ta savaşım eden Belediye Derincespor sahasında Eskişehirspor’u ağırladı. Ocak sahibi takımın 3-2 kazandığı karşılaşmanın ardından beceri yönetmen İsmail Cem Cambaz maçı değerlendirdi. Eskişehirspor Beceri Direktörü Cüneyt Biçer ise seçkin açıklamada bulunmadı. Maçın peşi sıra yengi sevinci taraftar ve futbolcularla paylaşan Cambaz, “Şampiyonlar Ligi kabilinden bir gruptayız”

“Şampiyonlar Ligi gibi benzeri gruptayız”

Gruplarının zorluğundan bahseden Cambaz, “Haddinden Fazla dörtköşe tıpkısı karşılaşma oldu. Tahminî 40 gündür yöre hazırlığımız vardı. Şampiyonlar Ligi kabil benzeri gruptayız. Sezonun geçmiş maçını oynadık. Eskişehirspor Türk futboluna bir nice aktör dürü eden yılların iri tıpkı camiası. Eskişehir’in grubun dal sıralarında olacağını düşünüyorum. Onlarla oyalamak çok güzeldi. İki takımın da seyircili olması birlikte çok sağlık verdi. Grubumuz çokça ağırlık. Seçkin maç haddinden fazla kısık; geldi gittisi olan, 1-0, 2-1 kadar bir iki skorlu keyifli oyunlar olacak. Haddinden Fazla ayrımlı galibiyetlerin olacağını düşünmüyorum. Hep balya ve epey balaban camialar; Eskişehir, Ordu, Mersin Ağacı, Kütahya, Elazığ kabil. Tığ de Şehremaneti Derincespor adına mukannen hedefler doğrultusunda hem aktör iaşe etmek, geliştirmek hem üstelik kentimizi sunma bereketli şekilde izhar etmek istiyoruz. Geçen yıl ligi 6. bitirdik, bu yıl elan üstte kişiselleştirmek için sezona başladık” ifadelerini kullandı.

“Oyun çok gitti, geldi”

Maçın içerisinde haddinden fazla değişkenler olduğuna değinen Cambaz, “Eskişehirspor ile maçımız sağlam ve keyifliydi. Gücünü biliyorduk. Aktör grubu 1.Ligden beri birlikte oynuyor. Rakibimizi çözümleme ettik, hazırlık maçında dahi izledik. İçerde oynamanın avantajıyla haddinden fazla heyecanlı ve istekli başladık. Bir Nice gol pozisyonuna girdik, atamadık. Kontradan yakalanıp zehir benzeri gol yedik. Onun üstüne reaksiyon verdik ve gol attık. Esasen yüzde yüz goller kaçırdık. İlk yarı bizim üstünlüğümüzdeydi ama 1-1 bitti. İkinci devrede sakatlanan İsa’nın namına Uğurcan’ı aldık. Oyun başlar başlamaz gol attı. Topluluk oyunu oynuyoruz, herkesin iyi oynayıp içinden maçın dolgunca oyuncusunu tarh derdindeyiz. İyi başladığımız oyunda çokça keskin benzeri gol elan yedik ve 2-2 oldu. Sonraları gene aksülamel verdik ve 3-2 bitirdik. Seçkin ant sezonun birinci maçları zordur. Oyun çokça gitti geldi” dedi.

“Savaş ruhu faziletkâr bire bir takımız”

Topluluk yerine mücadeleci olduklarının altını çizen İsmail Çokluk Akrobat, “Topluluk yerine seçkin geçen dönüş henüz ileriye giden benzeri oyun tarzımız var. Zaman bile oyunun genelinde izleyenlere afiyet verdik, futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Ofans futbolu adına çokça fena hâlde enstantaneler ve pozisyonlar oldu. Biraz daha savunma anlamında çalışıp gol yeme alışkanlığını azaltırsak bizim için pozitif olacak. Savaşım ruhu erdemli ayrımsız mızıka olduk. Oyunumuzu geliştirmeye berrak takımız. Gelecek vaat fail canlı oyuncularla görmüş geçirmiş oyuncuların karışımı bire bir takımız. Zaman maçın sevincini yaşayıp Karşıyaka deplasmanına hazırlanacağız. Makul baziçe oynayıp galibiyet üzere çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Sercan ve İlker’in cezası bitti”

Cezası biten oyuncularla daha bile ferah olacaklarını tamlayan Cambaz, “Bizim bir tane derdimiz Şehremaneti Derincespor’u elbet daha ileriye götürürüz. Bu yıl güzeşte seneye göre takım daha print. 10-12 devam şampiyon adayı sayabilirim. Geçen sene 2-3 bando vardı. Bar oyununa değer veren, akın futbolu oynatmaya etkin antrenörüm. Zaman eksiklerimiz vardı amma oyunu henüz de güzelleştirme yerine ne gerekiyorsa yapacağız. Zaman Sercan ve kaleci İlker kırmızı kurnaz cezalısıydı. Cezaları bitti. Haftaya takımla birlikteler. Eksiksizlik ve Hasan’ın sakatlığı aynı buçuk ay büyüklüğünde elan sürecektir. İsa’nın bile maçın süresince kaşı açıldı. Dikiş attılar ve öyle oynamaya çalıştı. Sonradan keyif durumu henüz kötüye gitti. Onu yüklenmek üzere değiştirdik, bunun üzere üstelik devreyi bekledik” sözlerini kaydetti.

“Bilahare oyuna giren 2 aktör üstelik gol attı”

Aktör değişikliklerine bile değinen İsmail Çokluk Akrobat, “Zaman bilahare oyuna giren iki oyuncumuz gol attı. Kol ve irtibat anlamında oyuna dokunmaya çalışıyoruz. Tığ aynı takımız. Herhangi Bir karşılaşma kendi yıldızlarını içinden çıkarıyor. Amma takım civar planda. Aslan yürekli futbolcularım çıkıyor antrenmanda, maçta arz erdemli performansı isnat etmek yerine kaşı üstelik açılsa, ayağına çarpış da alsa sonuna büyüklüğünde savaş ediyor. Bütün futbolcularımın yüreğine sağlık, hepsine yengi için da teşekkür ediyorum. Rakip takımda Itibar Öz var, Süper Klasman santraforu. Trabzonspor gibi takımlar istiyor. Karşıyaka’nın bütçesi, Sazak İ.Y.’nin aynı oyuncusunun bütçesi 1,5-2 milyonken biz Uray Derincespor adına Kocaeli’nin gençleriyle birlikte oynadığımız bu oyunla düş veriyoruz. İlerde henüz üstelik gani sonuçlar verecektir” – KOCAELİ

Share: