Vali ve TOBB Başkanının kafile geçişi sırasında zincirleme kaymakamlık: 4 dertli

KARAMAN’da Ilbay Tuncay Akkoyun ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu’nun konvoyunun geçişi için durdurulan araçlardan 4’ü müteselsil kazaya karıştı. Kazada araçlarda bulunan 4 kişi yaralandı.

Kaza, zaman saat 19.00 sıralarında Karaman- Ereğli esmer yolunun 15’inci kilometresinde   meydana geldi. Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve kentte bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, tıpkı tesisin açılışın ardından apayrı ayrımsız programa süzülmek amacıyla hareket etti. Polis da Ilbay Akkoyun ve Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki konvoyun geçişi için kişmiri yolundaki araçları durdurdu. Durdurulan 1 araca takiben gelen 3 araç çarptı. Kazada araçlarda bulunan Ümmühan Cebbar, İsmail Durut (52), Hacer Durut (45) ve Fatma Durut (5) yaralandı.

İhbar konusunda olay hesabına keyif ekipleri gönderme edildi. Yaralılar çağrılan ambulanslarla Karaman Yetişek ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların sağlık durumunun ferah olduğu belirtildi.

Kazaya karışan sürücülerden Kıymetiharbiye Uğurlu, “Vali eş buradan çıkıyordu. Işyar mir yolu kesti. Bizler durduk, bilahare arkadan gelen araçlar bizlere çarptı.” dedi.

Share: