Van’da “Akdamar Cup Arsıulusal Alan Topu Turnuvası” başladı

“Van Akdamar Cup Arsıulusal Tenis Turnuvası” 3 ülkeden ve bir nice ilden 60 sporcunun katılımıyla Van’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF), Il, Büyükşehir Belediyesi ile Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle planlı turnuvanın açım programında gocunmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gailesiz nüfusu fazla benzeri talih olduğunu söyledi.

Gençlerin spora yetkinliklerinin, yeteneklerinin çok olduğunu tamlayan Durmuş, şunları kaydetti:

“Federasyon namına akıbet 10 yılda sporun tabana yayılması noktasında Sayın Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun talimatları ile rastgele yerde rastgele zaman alan topu oynanması adına yaptığımız projelerde zaman yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğunu ayrımsız kere daha alay malay yaşayarak görüyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine sağladıkları imkanlardan yağlık Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Van Valiliğine teşekkür ediyorum. Meze veriyoruz ki bundan sonra Van’da faaliyetlerimiz tek eksilmeyecek. Türkiye Alan Topu Federasyonu yerine bu tesislerin değerlendirilmesi noktasında herhangi bir ant var olacağız. Biz benzeri turnuva ile tıpkısı böke yetiştirmeyi hedeflemiyoruz. Biz tıpkısı turnuva ile gerçekte gittiğimiz seçme yerde ilimizin özelliklerini ortaya çıkarabilmek amacıyla projeler üretiyoruz.”

Van’da “Akdamar Cup” turnuvası düzenlediklerini anlatan Durmuş, “Daha öncesinde Ağrı Dağı Cup, Ergan Cup, Iğdır Sarıerik Cup, Şanlıurfa Göbekli Bayır Cup ve Manisa’nın Demirci ilçesinde Akıncılar Cup turnuvası yaptık. İllerin tanıtımında spor turizminin dahi çok heybetli olduğunu biliyoruz. Bu turnuva vesilesiyle ilk defa Van’a mevrut arkadaşlarımız vardır.” dedi.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise turnuvanın Van’da düzenlenmesinden hava Durmuş’a teşekkürname ederek, kentte bu nev etkinliklerin bundan sonra yapılacağı müjdesini verdi.

Kazakistan, İran, Rusya’nın beraberinde birçok ilden 60 tenisçinin savaş edeceği turnuva 18 Eylül’de sona erecek.Share: