Vatandaşlar sosyal hane projesi için başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai bölük projesine referans yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Arz Balaban Içtimai Konut Projesi” diye nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” namına belirlenen kampanyaya başvurular, e-Heybet’in birlikte proje ilindeki Kültür Bankası ve Halk Bankasının izinli şubeleri yoluyla üstelik yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabahleyin saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara gelen vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar vasıtasıyla yapılacak başvurular, 14 Ilkgüz-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri beyninde akseptans edilecek. e-Mehabet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Sakarya’bile vatandaşlar, Adapazarı, Trap, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’üstelik nesir edilecek toplam 2 bin 750 ev üzere vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında eşkal ile 6 ilçede 902 bölük yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Öz Ilinek, AA muhabirine, tekaüt olduğunu ve yıllardır ev sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu tamlayan Belirti, “İnşallah eş sahibi oluruz. Tanrı herkese kader etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 göz yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç birlikte projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür eden Kaya, “Bu güre yaşımda ocak hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye konuştu.

Adem Kompozit ise kiraların yüksek olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden eş almak istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 göz yapılacak Kocaeli’den, 1100 basamak nesir edilecek Düzce’den, 1450 bölük kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 basamak yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye müracaat ediyor.Share: