YANLIŞSIZ Fırka Eskişehir Milletvekili Emine Ziya Günay, Günyüzü ilçesinde planlı festivale katıldı

DÜRÜST Fırka Eskişehir Saylav Emine Nurlu Günay, Günyüzü ilçesinde planlı kavun, ceviz ve üzüm festivaline katıldı.

Günay’ın matbuat ofisinden yapılan açıklamada, Günyüzü Belediye Reisi Menderes Durgut’un evcil seçimlerde vaat ettiği 41 projenin hayata geçirdiğini belirtildi.

Açıklamada Günay’ın ziyarete ilgilendiren şu değerlendirmesine saha verildi:

“DOĞRU Öğür’nin, Cumhur İttifakı’nın kalesi Günyüzü’ne Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim, yer dostça muhabbetle sizleri kucaklıyor. Milletvekilimiz Nabi Avcı’nın da bol dileklerini ve selamlarını iletiyorum. 2019 yılında Günyüzü’ne miting amacıyla geldiğimizde esasen bu yıldızlı uray başkanımız Menderes Durgut, 41 projesinden bahsetmişti. O 41 projeye 41 posta maşallah demiştik. Şehremaneti başkanımız bilcümle bu projeleri hayata geçirdi, kendisine hemşerilerim adına teşekkür ederim. O projelerden biri bu yer projesi, arkamızdaki esasen alay malay açtığımız Kavim Bahçesi. Bütünü Günyüzülü hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, bolluk düzeylerini artırmak amacıyla. Şimdi yeni proje ve yatırımlar gündemde. 13 sene aradan sonradan gerçekleşen festivalin beşincisi amacıyla buradayız. Pandemiden sonradan bu festivallerin, bu buluşmaların değerini öğrendik. Temas yıl sağlıkla tekrarlanmasını diliyorum. Önümüzde 2023 seçimleri var. Yurt ve alem sevgisi olan herkesin sağduyulu karar vereceğine inanıyorum. Günyüzü seçkin zaman bizlere destek verdi tığ dahi zaman Topluluk İttifakı adına Günyüzü’nün yanındayız.”

AK Tümen Eskişehir Mebus Emine Saf Günay, Günyüzü ilçesine yeni atanan ilçebay Gökhan Aslan ile Menderes Durgut’u da ülfet ettiği kaydedildi.

Ziyaretlerinin ardından açıklama işleyen Emine Berrak Günay şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yerey Mahsullari Ofisi alımı primi desteği kapsamında Eskişehirli çiftçimize serencam iki haftada toplamda 92 milyon 222 bin 583 lira destek verildi. Bugün Türkiye genelinde çiftçilerimize 709 milyon 78 bin 736 liralık destekleme ödemesi yapılıyor. Eskişehir yaklaşık 7’dahi 1 oranında çok nazik aynı hisse aldı. Cumhurbaşkanımız ilkin almak amacıyla Ekincilik ve Orman Bakanımız Birim Kirişçi ve kurumlarımıza çiftçilerimiz namına teşekkür ederim. Günyüzü’ne 2023 yılında doğal gaz gelmiş olacak inşallah. 2022 yılında evvel kazma vurulacak ve enfrastrüktür çalışmalarına başlanacak. Kestirmece 100 milyon metreküp ambarlama hacmine cemaat Gökpınar Barajı 60 bin dekarlık alanın sulanmasını sağlıyor. Gökpınar Barajı, Günyüzü Çorlu Sulaması Hoyhoy Tesisi ve Yukarı Sakarya Islahı ve Sulaması-Çorlu Pompaj Sulaması 2. Hizip ile Günyüzü’nün tarımsal sulama sorununu iri ölçüde çözdük. Mesafe merkeze geldi. Günyüzü Şekil Barajları Su Basması Projesi tamamlandı. Tarımsal sulama amacıyla elan şen ve daha mübarek bire bir aktarılma başlıyor.”

Saylav Günay’ın ziyaretine Belediye Reisi Menderes Durgut, DÜRÜST Fırka İl Başkanlığı Dış İlçeler Koordinatörü Ahmet Akpınar, Garaz Gürbüzer ve Reşit Gül, Günyüzü İlçe Başkanı Mustafa Çınar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Oruç ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kazım Germen eşlik etti.

Share: