YANLIŞSIZ Parti Takım Başkanvekili Turan, Çanakkale’de konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Kadro Başkanvekili Bülent Turan, CHP’nin gazetecilere ilişik raporuyla dayalı, “Üzülerek söylüyorum ki çokça savruk hazırlanan, 11 sene önce olduğu argüman edilen o raporda tekmil dünyaya bizi, devletimizi, ‘Gazetecileri hapse atıyorlar’ diye şikayet ettikleri rapordaki kişinin aslında gazeteci değil, benzeri yıldırıcı olduğunu bütün görmüş oldu.” dedi.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde 16. Azık, Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nın açılışına katılan Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik saldırıda kimliği belirleme edilen teröristin isminin CHP’nin vakfedilmiş gazeteciler raporunda de geçtiğiyle ilişik Genel Başbuğ Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına aksülamel gösterdi.

Türkiye’bile mugayeret yapmanın, siyasi partilerin değişik görüşlerde olmasının demokrasideki en iyice tatlardan biri olduğunu belirten Turan, “Ancak siyasi kalem kavgası yaparken, cenk yaparken haddinden fazla ortak, çok eşsiz değerlerin olması, çok heybetli diyerek düşünüyorum. Bayrağımız, milli düzenlilik sınırlarımız, teröre karşı mücadelemiz, bunlar çokça alıngan konular. Üzülerek söylüyorum kim haddinden fazla dikkatsiz hazırlanan, 11 yıl önceki olduğu tez edilen o raporda umum dünyaya bizi, devletimizi, ‘Gazetecileri hapse atıyorlar’ diyerek şikayet ettikleri rapordaki kişinin esasta gazeteci değil, ayrımsız yıldırıcı olduğunu hep görmüş oldu.” diyerek konuştu.

Bülent Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Elan vahimi, devletin kurumları, ilgilileri, bu ölen gönül, kendini öldüren kişinin inç izinden, DNA testinden, değişik bazı araştırmalardan CHP’nin raporunda adı sabık hayat olduğunu söylemesine rağmen iki dönem boyunca konuşmayıp, iki devir bilahare PKK’nın ‘Bu yaşama o değil.’ demesinden sonra, ‘Aaa gördünüz mü bak, bu o değilmiş.’ deme ucuzluğunu bir siyasetçiye, ayrımsız umumi başkana yakıştıramıyorum. Zer arkadaşlar, ölen gönül ‘Bu oldu, bu oldu’, başka tıpkı şey. hele CHP’nin özlük çalışmasında ölen kişinin yıldırıcı namına gözükmediği, gazeteci namına gözüktüğü tıpkı hamur değil mi? O kişinin yıldırıcı olduğu bir nesep değil mi? Efendim, dördüncü hüküm paketi kullanılmış. O pakete CHP bindi oldu. Ayrıca içeriği genişletilsin diye takrir verdi. Yani ahbaplık hesabına atık adımlarda kimin zahir tanıt edeceği hususiyet konusu gayrimümkün kim. Meclis’in konusu gayrimümkün kim. Herhangi Bir suçun tıpkısı cezası var, karşılığı var. Emanet yatmıştır, çıkmıştır. 5 yıldır, 10 yıldır bunu bilemiyor. Bu mahkemenin işi amma can cezaevindeyken bu terör eylemlerinden dolayı cezaevinde olmasına rağmen ‘Bak, gazeteci’ derseniz, yetmedi bunu dünyaya Türkiye’yi şikayet eylemek üzere kullanırsanız, büyükelçilere şikayet ederseniz bu, nazik haksızlık tamam. Amma henüz kötüsü cemaziyelevvel PKK’nın açıklamasını başvuru alarak devletin kurumlarını değil dahi yıldırı örgütünün açıklamasını başvuru alarak ‘Öldürülen gönül o güç değilmiş.’ demesini siyasal tarihinde sunu büyük utanma namına düşünüyorum.”

Turan, bambaşka bire bir CHP’li yöneticinin, Yunanistan üzerine izah yaptığını söyledi.

Buna ilişik eleştirilerde bulunan Turan, şunları kaydetti:

“Bu dirilik televizyonda, ‘Tıpkı gece akılsız gelemezsiniz. Orası Amerika’nın zat dalavere ettiği meydan, orada ABD var.’ demiş. Amerika ilahınız mı? Amerika varsa girişim atamaz mı Türkiye? Türkiye, egemenliğini vurdumduymaz koşulsuz millete veren bağımsız tıpkı büyüklük değil mi? Hani siz emperyalizme karşıydınız? Hani siz egemenliğin yanındaydınız? Elbette tıpkı açıklamadır? Bire Bir elan çiziyorum altını, diyor ki ilgili güç: ‘Türkiye, ayrımsız geceleyin ansız gidemez. Orada Amerika var.’ Bundan daha ağır, daha sıkılma donör aynı açıklama olmaz.”

Konuşmaların peşi sıra fuarın açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Çanakkale Valisi İlhami Denizköpüğü, DOĞRU Tümen Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ahu, Çanakkale Cumhuriyet Altını Başsavcısı Altuğ Kürşat Mecnunca, Biga Şehremini Bülent Erdoğan, Biga Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Şadan Doğan, göz ve borsa temsilcileri ile çevre ilçe şehremaneti başkanları katıldı.Share: