YANLIŞSIZ Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Genel Komutan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Biz zat istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Tığ masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları benimsemek gayesinde olanlara ve ne yazık ki biricik gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini sevimli etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’üstelik tıpkısı otelde planlı “2023’e Makul Site Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede mütenevvi programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek sene yapılacak seçimlerden Topluluk İttifakı namına balaban tıpkı zaferle çıkacaklarını, YANLIŞSIZ Öğür adına da 16’ncı nazik intihap zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

“Acun olarak içinden geçtiğimiz bu sürecin arz belirleyici özelliği global meselelerin daha çok bilcümle adamlık amacıyla çokça belirleyici olduğu ayrımsız gün. Global abuhava kriziyle başladı önceki. Bunu konuşmaya başladık. ‘Küresel iklim değişikliği’ dedik hesabına. Bilahare abuhava krizine dönüştü. Ölçüsüz gelgel olaylarıyla dünyada yaşanan bilcümle bu aksi gelişmelerin bedeli haddinden fazla bunaltıcı olmaya başladı, yabanlık ve tam canlılar üzere. Türkiye adına hep dünyayla alay malay bu mücadelenin muhteşem bire bir paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen küresel salgın dönemi… Bu salgının ardından ancak kendi kendine yetebilmenin ve hatta dünyaya yetebilmenin hangi basamak oylumlu olduğunu herhalde tıpkı kere henüz gördük. Şehir hastaneleri… Haddinden Fazla heybetli ve güzel tıpkı nişane bile Eskişehir’imize kazandırıldı. Kent hastaneleri vizyonu eğer Türkiye’da olmasaydı şayet biz bu hastanelerimizi milletimiz için ulaşılabilir kılmasaydık, mecmu illerimizde yaygınlaştırmasaydık anca biraz nazik şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çok büyük kayıplarla çıkardık. Basiret ve vizyonsuzluk arasındaki farkı derk etmek açısından dahi kent hastanelerinin haddinden fazla makul bir örnek olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne göre daha tüvana olması lazım”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde haddinden fazla farklı ayrımsız husus yaptığına ve dünyadan farklı tıpkısı posta izlediğine belen etti.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin haddinden fazla cepheli tıpkısı diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın dahi konuşabildiği tek büyüklük kendisine varlığını devam ettirdiğine dikkati calip Karaaslan, “Kamu insanlığın barışa, adalete ve refaha çokça büyük derecede ihtiyacı olduğu bu global krizler döneminden geçerken, Türkiye’nin düne bakarak daha kıpırdak olması lazım.” ifadesini kullandı.

Mahmur Çiçeği Karaaslan, Reisicumhur Erdoğan liderliğinde, genç beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına inanan haddinden fazla mehabetli aynı kadronun iş başında olduğunu belirtti.

Bugün zat natürel gazını çıkartabilen, gemileriyle Mavi Vatan’ında diri ihtimalî ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında ayrımsız ati stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin eş olduğunu anlatım eden Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzdelik 7,5, ikinci çeyrekte yüzdelik 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda sunu acul büyüyen ikinci ekonomiden biri yerine küçük iri bir başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’bile içtimai konutla ilgilendiren çokça kebir bire bir aşama gerçekleştirdik. Cumhuriyet tarihinin sunu nazik sosyal göz projesi, 100 yılın projesi. Burada elverişsiz gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, bugüne büyüklüğünde hiç düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, şehit yakınlarımızın elan macerasız şartlarda ayrıca günümüz koşullarında sunu kıytırık şartlarda aile sahibi olması amacıyla başlatılan balaban aynı kadem. Yalnız onların familya sahibi olması amacıyla değil, tıpkı zamanda zelzele riski altındaki ülkemizin bölük stokunun yenilenebilmesi üzere elden bölük kazımak değil, ayrımsız zamanda çocuklar, gençler, başka bütün canlılar üzere bakir hayat alanları üretebilmek, şehirlerimizde daha kaliteli ve mıhlı tıpkı yapı stokunu elde edebilmek amacıyla başlatılan çok büyük tıpkısı etap.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü henüz fazlasını etme iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sefer arkadaşlarıyız. Çünkü biz milletimizin bize kişi ettiği bu vazifenin hangi balaban benzeri sıkıntı, hangi tarihi bir takı olduğunu biliyoruz. Zira biz bu ülkenin cemaat kadrolara, görmüş geçirmiş kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete sevdalı kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Biz özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları sarılmak gayesinde olanlara ve hangi efsus kim yegâne gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini birey etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün DOĞRU Tümen’da olduğunu vatandaş yaşayarak görüyor”

YANLIŞSIZ Fırka Eskişehir Milletvekili Nabi Cebbar ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken temas ant tıpkı şeyleri sakat bıraktıklarını müracaat bittikten bilahare anladıklarını kaydetti.

Orion, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Ahali Kütüphanesi eski aynı binaydı, 800 metrekareydi. Biz onu yıktık. Hesabına 5 kıvrım yıpranmamış aynı İl Umum Kütüphanesi yaptık. Hep alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Haddinden Fazla dokunaklı tıpkı kültür merkezi oldu. Sakat Atatürk Stadı da Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda üslup yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı adına yaptığımız Ata Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada bir ikinci örneği sıfır Dede Korkut Anıt Duvarımız var. Eskişehir Teknik Üniversitesi var. Her ilçemizde kültür merkezlerimiz var, bilgisizlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Bilcümle okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Tarım alanında alelhusus dış ilçelerimize yapılan destekler… Çok şükür bu yıl rekolte özellikle rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki arpa ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çokça şükür. Olur, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün bile yeniden YANLIŞSIZ Tümen’de olduğunu birlikte yurttaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda çokça yoğun yıpranmamış yatırımlarımız oldu.”

SELIM Fırka Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan de 2023’e akıllıcasına geceli gündüzlü çalıştıklarına değinerek, “YANLIŞSIZ Tümen hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 bilyon liranın üstünde envestisman yaptılar. Ilkin Sayın Cumhurbaşkanımız kalkmak için emeği güzeşte bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. DOĞRU Fırka devler gibi asar tezyit etmek amacıyla karıncalar kabilinden çalışmaya devam ediyor. Teşkilat adına Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza sunma balaban desteği Eskişehir’den vereceğimize küçümseme veriyoruz.” diyerek konuştu.

Toplantıya, DÜRÜST Öğür Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Asuman Erdoğan ve Zeynep Talih, Düzce Mebus Fahri Çakır, Bolu Saylav Fehmi Küpçü, Bilecik Mebus Esaslı Yağcı, Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Kilolu Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Mehabetli Varlıklı, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Dayanabilen Tarhan katıldı.Share: