Yararlı çarşısının geliri depremzedelere

Manisa’nın Sarıgöl ilçesi Çanakçı Ortaokulu öğrenci, sarıklı ve velileri aracılığıyla tamlık geliri depremzedelere geçmek için yarayışlı çarşısı kuruldu.

Sarıgöl Martir Haşim Dirik Sadık Pazaryerinde kurulan müfit çarşısından elde edilecek gelirin tamamının depremzedelere göndereceğini anlatım eden Çanakçı Ortaokulu Müdürü Fatih Akın, “Okulumuzun sarıklı, mektepli ve velilerinin katkılarıyla depremzede vatandaşlarımıza arkalama gayesiyle yararlı çarşısı düzenledik. Hele evlerde annelerin hazırladığı gıdalar müfit çarşımızda mektepli ve öğretmenlerimiz yoluyla satışa sunuldu. Elde edeceğimiz cemi sağlık depremzedelere gönderilecek.” dedi.

Sarıgöl İlçe Milli Yetişek Müdürü Cezmi Parıldayan ise şunları söyledi: “Çanakçı Ortaokulu’nun yarayışlı çarşısı berenarı düşündürücü ve sevinme donör. Gelirin tamamının depremzede vatandaşlara gönderileceği yarayışlı çarşısının hazırlanmasında emeği geçen ilkin ekol yönetimi, öğretmen, veliler ve öğrencilerimizi denk faaliyetlerinden belde kutlama ederim.” – MANİSA

Share: