Yaşına aldırış etmeden sahneye atladı, oynamaya başladı

Yaşına aldırış etmeden sahneye atladı, oynamaya başladı

SİNOP – Sinop’ta planlı Türk Hanek Müziği konserinde aktif zerre çalmaya başlayınca kendini tutamayan 75 yaşındaki Hezel Çıpa, bastonu bırakarak hem kişi oynadı hem üstelik oturanları oyuna kaldırdı.

Sinop’ta Arsıulusal Görüşme ve İlim Derneği ve Türkiye İlim ve Gökçe Yazın Eseri Sahipleri Meslek Birliği yoluyla ‘Sanatın ve Kültürün Kardeşliği Müze Koşma Müzik’ programı çerçevesinde türkü ve saz dinletisine düzenlendi. Firez Merkezi’nde gerçekleşen geceye normal şartlarda bastonla ayakta duran 75 yaşındaki Küçümseme Yüce Çıpa’in dans performansı mühür vurgu. Sanatçıların pahal Türk Danışma Müziği eserlerinden deli dolu parçalara geçmesiyle Meze amca bastonu bırakıp hayalet uğrunda oynamaya başladı. Bire Bir süre yegâne başına oynayan Çipo arkası sıra oturanları yanına çağırarak dansa kaldırdı. Kısa süre oynadıktan sonradan benzeri vatandaşın sayesinde yeniden koltuğuna oturdu.

Huzurevinde dallı güllü 75 yaşındaki Hezel Mehabetli Çıpa, dinleti sonrası İhlas Bilim Ajansı’na yaptığı konuşmasında hiç yaşlanmadığını ve gönlünün halen taze olduğunu söyledi. Antrparantez Demir, kaldığı huzurevinden haddinden fazla mutlu olduğunu de dile getirerek yaşlılar yurdu görevlilerine ve kendisini konsere getirenlere teşekkür etti.

Share: