Yenilenme sırası ‘Eski Kuşadası’na geldi

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından başlayan zir ve kayırıcı yapıyı restorasyon çalışmalarında ayakyolu Camiatik, Kötü ve Hacıfeyzullah Mahalleleri’ne geldi. Vazıh Büyükşehir Belediyesi ve ilişkin kurumlarla iş birliği içerisinde başlatılan çalışmalarda “Bozuk Kuşadası” adına anılan toprak bütünüyle yenilenerek dosdoğru tıpkısı alt yapıya ve bedii tıpkı görünüme kavuşturulacak.

Türkmen, İkiçeşmelik ve Davutlar Mahalleleri’nin arkası sıra yenileme çalışmaları Camiatik, Izdırap ve Hacıfeyzullah mahalleleri ile sürüyor. Kuşadası Belediyesi vasıtasıyla Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ilgilendiren kurumlarla teşrikimesai içerisinde gerçekleştirilen madun ve dal yapıyı restorasyon çalışmalarında 33 bin metrekarelik proje alanının 7 bin metrekaresi tamamlandı. İlgili kurumlar marifetiyle altyapısı tamamlanan alanlarda Kuşadası Belediyesi Bili İşleri Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla eskiyen ahcar sökülerek adına tarihi dokuyla eğlenceli olan begonit taşlar döşeniyor.

Kıbrıs Caddesi, Buyral Çıkmaz, Şoförler Sokak, Şimşek Çıkmaz, Utku Sokak, Nasip Çıkmaz, Kötü Sokak, Hayır Çıkmazı, Değirmen Sokak atılmak amacıyla toplanmış 9 sokaktaki icraat tamamlanırken Behçet Çıkmazı 1 ve 2′ deki icraat devam ediyor. Bölgenin tarihi dokusunun balaban tıpkı titizce korunduğu çalışmalar mahalle sakinleri tarafından dahi iri bire bir memnuniyetle karşılanıyor.

Camiatik Mahallesi Muhtarı Sebahattin Küçüktepe ölçülü çalışmalardan çok mutlu olduğunu belirterek “Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel göreve gelmeden önce mahallemiz üzere tek mesai yapılmamıştı. Başkanımız verdiği sözleri yegâne biricik hesabına getirdi. Mahallemizde Başkan Ömer Günel sebebiyle çalışmalara başlandı. Bu zamana kadar yaptığı çalışmalardan çok memnunuz ve devamının dahi geleceğini biliyoruz. Kuşadası’nın herhangi bir noktasında yaptığı çalışmalarla vatandaşın eksiklerini gideriyor, sorunlarıyla ilgileniyor. Başkanımız Ömer Günel’in temas zaman yanındayız” dedi. – AYDIN

Share: