Yenimahalle Şehremini Yaşar, Divriği Pilav ve Kültür Şenliği’ne Katıldı

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda planlı 59. Anadan Görme Pilav ve Hars Şenliği’ne katıldı.

Yenimahalle Belediyesi’nin sülale sahipliğinde Ankara Divriği Ekin Derneği yoluyla planlı Anadan Görme Pilav ve Firez Şenliği’nin 59’uncusu Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleşti.

Şenliğe, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın birlikte CHP Ankara Milletvekilleri Uğurlu Bingöl ve Erek Kaime, CHP Ankara İl Başkanı Ulu Bilgelik Düşüncesiz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ile çok sayıda çağrılı katıldı.

“ANADOLU KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR”

Yerel sanatçıların tayf aldığı etkinlikte Sivaslılar, halay çekerek iyicene havanın tadını çıkardı. Programda Divriği’nin lokal lezzeti olan şişko ebebulguru pilavı, dayanmayan paketlemek ve ayranla gelişigüzel alanı dolduran binlerce vatandaşa ikram edildi.

Şenlikte katılımcılara seslenen Başkan Yaşar, Divriğililer’i Yakacık’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Göreve geldiğim günden beri memleketli derneklerine ehemmiyet veriyorum. Zira bu dernekler gelenek göreneklerimizin yaşatılmasına, ülkemizin temas ve bütünlüğünün korunmasına yardım sağlıyor. Bu bayram yıllardır Yakacık Mesire Alanımızda yapılıyor, bundan birlikte ayrıca mutluluk duyuyorum. Anadolu kültürünü keyiflendirmek hepimizin boynunun borcudur. Bu kültürün yaşatılması üzere düzentileme harcayan herkese teşekkürname ederim” dedi.

Share: