Yenimahalle Şehremini Yaşar, Karslılarla Bir Araya Geldi

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda Karslılar’ı ağırladı. Kars ve Belde İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu yoluyla bu sene 14’üncüsü planlı piknikte türküler söylendi, halaylar çekildi.

Komutan Fethi Yaşar’ın karı sahipliğinde yüzlerce Karslı’nın bire bir araya geldiği etkinliğe, CHP Ankara Milletvekilleri Uğurlu Bingöl, Nihat Yeşil, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, STK yöneticileri ve belediye meclis üyeleri dahi katıldı.

“BAĞIMSIZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Piknikte vatandaşlarla uzun uzun kardeşçe eden Yaşar, “Ülkemizin tam bile bu manzaralara ihtiyacı var. Bağlanak, muadele, beraberlik ve tesanüt zarfında el ele, canevi yüreğe olduğumuz bu ortamları görmeye ihtiyacımız var. Bu ülkeye ehil çıkacağız. Müstakil bütünlüğümüze topluluk çıkacağız” dedi.

“ESMER BULUTLARI BİRLİKTE DAĞITACAĞIZ”

Kars ve Mekân İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı Tuncay Sönmez de verdiği desteklerden ortalık Başbuğ Yaşar’a Karslılar yerine teşekkürname ederken, sosyal yerine pres tıpkısı süreçten geçildiğine vurgu yaptı. Sönmez, “Ekonomik adına yumruk günlerden geçiyoruz. Içtimai anlamda tahakküm günlerden geçiyoruz. Ama bu yağiz bulutları kontak ve beraberliğimizle, sosyal duyarlılığımızla, örgütlenerek dağıtacağız” dedi.

Share: