Yordamlı bisikletçiler pedalları Develi’den Yahyalı’ya çevirdi

Erciyes Uluslararası Kat Velespit Yarışları Grand Prix Kapuzbaşı etabı ile devam etti. Hevesli velespit takımları 113 km uzunluğundaki mukavemetli parkurda ayakçak çevirdi. Müsabakalar Grand Prix Develi etabı ile devam edecek.

Kayseri Erciyes dünyanın dört bir yanından gelen istekli sporcuların mücadelesine hayal olmaya bitmeme ediyor. Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Velespit Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletkâr İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Arsıulusal Erciyes Sefer Bisiklet Yarışları’nın ikinci gününde Grand Prix Kapuzbaşı etabı gerçekleşti.

Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayan müsabakalar, Yahyalı İlçesinde sona erdi. Çiftteker sporcuları 113 km uzunluğundaki parkurda ayaklık çevirdi. GP Kapuzbaşı etabında Türkiye bambaşka koyulmak için Amerika, Malezya, Kuveyt, Cezayir, Özbekistan, Kazakistan ve Cenup Afrika kabilinden ülkelerden gelen aç çiftteker takımları yarıştı.

Müsabakalar sonunda Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko birinci, Kazakistan’ın Almaty Bisiklet Takımı’ndan Daniil Marukhin ikinci, Malezya’nın Terengganu Polygon Cycling Team takımından Anatolii Budiak üçüncü oldu. En dinç sporcu ödülünü ise Cenup Afrika’nın Protouch Velespit Takımı’ndan Callum Ormiston elde etti. Aşama elde fail sporculara planlı merasim ile madalya ve kupaları arz edildi.

Erciyes Uluslararası Nöbet Bisiklet Yarışları Cumartesi günü Grand Prix Develi ve Pazar haset Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak. – KAYSERİ

Share: