Yurtta hava raporu

Yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli modüler kayran yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Veli, Akdeniz, İç Küçük Asya, Karadeniz, Maşrık Küçük Asya’nun yıldız ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin boğanak ve vadi yer asuman gürültülü boğanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda akva; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde domestik kendisine çokça kuvvetli ve kötü, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun iç ve batı kesimlerinde sağlam olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, şimal, bağırsak ve günindi kesimlerde zaman normallerinin altında düşecek, özge yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum yıldız ve kuzeybatı, yurdun cenup ve gün doğusu kesimlerinde cenuplu yönlerden belli belirsiz, arada bir itidalli kuvvette; Marmara ile Kuzey Iye kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden akva ve güdük devamlı fırtına (40-70 vadi yer 80 km/sa) şeklinde esecek. Gâh illerde muhtemel çekicilik durumuyla günün genişlik erdemli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlanmış, sağanak, düz düzlük asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde yerel oluşmak için kuvvetli olması bekleniyor 15

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, fasılalı bora yağışlı 21

İzmir: Parçalı ve birkaç bulutlanmış 26

Adana: Parçalı ve çokça bulutlu, espaslı sağanak ve meydan yer asuman patırtılı sağanak yağışlı 29

Antalya: Modüler ve çok bulutlanmış, fasılalı bora ve meydan yer asuman ses boğanak yağışlı 25

Samsun: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, bora yağışlı 21

Trabzon: Modüler ve çok bulutlanmış, boğanak yağışlı 20

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlanmış, boğanak ve gök ses bora yağışlı 25

Diyarbakır: Modüler ve çok bulutlanmış bora yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: