Zümrüdüanka Roket Takımı Rektör Tabakoğlu’nu müzakere etti

TEKNOFEST 2022 finallerinde “Gökdoğan” ismini verdikleri roketleriyle 81 mızıka arasında 9. olan Trakya Üniversitesi Simurg Roket Takımı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu konuşma etti.

Tabakoğlu, ziyarette topluluk üyelerini ve danışman akademisyenleri kutlama etti.

Üniversite olarak eğitimin beraberinde AR-GE ve inovasyona büyük ayar vererek desteklediklerini belirten Tabakoğlu, “Zümrüdüanka Roket Takımı’nın çalışmaları de bunun sunma iyice göstergelerinden birisi. Gelecekte evcil ve milli teknoloji üretilmesi üzerine yüce katkılar sunacaklarına inanıyorum. Arzu ediyorum kim seneye henüz balaban başarılara imza atacaklar ve bizleri gururlandırmaya bitmeme edecekler.” ifadelerini kullandı.

Takımın akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Aydın Güllü birlikte arsıulusal yarışmalara bile katılarak roketlerini eksantrik talih semalarında bile uçurmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Ziyarette takım üyeleri Bengisu Bayındır, Erhan Turan Bilir ve Mehmet Kaan Coşar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mukavim Aydoğdu ve İpsala MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dirimsel Ardıl saha aldı.

Aksaray’üstelik gerçekleştirilen atışlarda geçmiş 10’a duhul başarısı göstererek çağırma edildikleri TEKNOFEST KARADENİZ’da stant açan Simurg Roket Takımı, Samsun’daki curcuna alanında roketlerini sergilemişti.

Share: