Ağrı’da depremzede öğrencilere özel öğüt verilecek

Dert’de İl Milli Yetişek Müdürlüğü eliyle kente getirilen ve vilayet koordinesinde eş ve yurtlara yerleştirilen depremzede ailelere yönelik mücahede başlatıldı.

Başlatılan icraat kapsamında Milli Terbiye Müdürlüğü marifetiyle site genelinde görevlendirilen 59 emare sarıklı, aileler ve öğrencilere müteveccih psikososyal destek sağlıyor. Ocak ve yurtlara yerleştirilen aileleri tek tek müzakere fail delil öğretmenler, ailelere yaşamış oldukları travmayı ayrımsız dakika önceki atlatabilmeleri üzere mütenevvi eğitimler verirken, bire bir yandan birlikte Pazartesi haset okulların açılmasından ortalık öğrencilerin okullara kayıtlarını yapıyor.

Görevli öğretmenlerle alay malay aileleri evlerinde müzakere yazar öğrencilere türlü hediyeler veren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, öğrencilerin okullara kayıtlarının yapılmasının yanı sıra derslerinden et kafalı artmış öğrencilere müteveccih birlikte özel öğüt uygulaması başlatacaklarını söyledi.

‘Öğrencilerimizin derslerinden ansız kalmamaları amacıyla temas kalem tedbiri alacağız’

Öğrencilerin isteklerine göre, gerek evlerinde lazım okul, kütüphane ve tetebbu merkezlerinde vazifeli öğretmenler marifetiyle özel ibret verileceğini tamlayan Müdür Kökrek, yaptığı açıklamada, “Şu anda deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızı, ailelerimizi görüşme ediyoruz. Ailelerimize devletimizin ne tip imkanı varsa onu çıkarmak amacıyla ailelerimize geldik. Buradaki öğrencilerimizin bundan sonraki süreçte eğitim bilimi ve öğretimden kopmamaları için ruhsal, maddi ve manevi herhangi bir kalem desteği verme hesabına ailelerimizi mülakat ediyoruz. Tanrı bütün vatanımızı milletimizi korusun. Benzeri elan böyle felaketleri yaşatmasın inşallah. Bundan ahir süreçte birlikte ailelerimizin seçkin soy maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidereceğiz. imdi ailelerimizle daima bildirişim halinde olacağız. Malumunuz önümüzdeki hafta Pazartesi haset okullar açılıyor. Çocuklarımızın kayıtlarını alıyoruz. Pazartesi haset çocuklarımızın eğitimlerinden gabi kalmamaları hesabına bu günden kayıtlarını tamamlayacağız. Pazartesi haset da çocuklarımız inşallah öğretmen ve arkadaşları ile alay malay okullarına başlayacaklar. Antrparantez Ağrı Milli Yetişek Müdürlüğü kendisine bir zamanda zelzele bölgesinden gelen ailelerimizin çocuklarına isterlerse evlerinde, isterlerse okullarında, isterlerse sondaj merkezlerinde, kütüphanelerde çocuklarımıza hususi ibret vermeyi planlıyoruz. Anlayışsız noksan oldukları derslerinden öğrencilerimizin bu garip uygulamalarla açıklarını kapatacaklarına inanıyoruz. Sınava girecek 8 ve 12. dershane öğrencilerimize dahi hususi paket programlarda hazırladık. Bu çocuklarımızı birlikte aynı zamanda sınavlara hazırlayacağız ve derslerinden izansız kalmamaları üzere seçme çeşit tedbiri alacağız inşallah” dedi. – AĞRI

Share: