AK Parti’li Çelebi: “Veca depremzedelerimiz için yegâne yürek oldu”

DÜRÜST Fırka Veca Saylav Ekrem Çelebi, yer sarsıntısı bölgesinden Ağrı’ya gelen vatandaşlarla benzeri araya geldi.

YANLIŞSIZ Tümen Dert Saylav Çelebi, seçim bölgesi Balkı’birlikte Öğretmenevi ve KYK Öğrenci yurtlarına yerleştirilen depremzede vatandaşları ülfet etti. Devletin ve milletin el ele vermesiyle yekpare ihtiyaçları karşılanan kıyamet mağduru ailelerle tıpkı araya gelen Çelebi, depremzedelerin acılarını paylaştı. Yer Sarsıntısı bölgesinden Dert’ya gelen vatandaşlarla dostane fail ve önceki olsun dileklerini ileten Çelebi, Ağrı’ya mevrut depremzedelerin yaralarını vira etmek, ihtiyaçlarını eğlemek amacıyla vacip birlik çalışmaların yapıldığını ve devletin her daim yanlarında olduğunu belirtti. Depremin çabucak arkası sıra Milletvekilleri ile birlikte bölgeye gittiklerini belirten Çelebi, “Kahramanmaraş ilinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza ve arama-kurtarma çalışması gerçekleştiren ekiplere bindi olmaya çalıştık. Depremin hangi kadar iri aynı etkiye kere açtığını o bölgede gördük” dedi.

Çelebi, ‘asrın felaketi’ kendisine adlandırılan bu depremin peşi sıra ülke yerine şişman aynı tesanüt örneği gösterdikleri, bibi da göstermeye bitmeme ettiklerini kaydetti.

“Acıların üstesinden hep birlikte geleceğiz”

Balkı’üstelik şu temel kadar bin 300 kişiye barınma imkanı sağlandığını rapor eden Çelebi, “Bilcümle ülkemiz üzere Ağrı’üstelik tek canevi oldu. Bütün birlikte, tıpkı ve beraber adına bu acıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Herhangi Bir devir olduğu gibi angajman ve beraberlik içinde bu süreci de atlatacağız. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza benzeri nöbet henüz Allah’tan rahmet, dertli insanlarımıza şifalar diliyorum. Tekmil milletimizin başı sağlıklı olsun” diye niteleyerek konuştu. – AĞRI

Share: