Ankara’da depremzedeler için yardımlar sürüyor

Ankara’dahi depremzedeler için yardımlar sürüyor

ANKARA – Ankara’nın Sincan ilçesinde gönüllülerin yardımlarıyla açılan mağazadan depremzedeler ücretsiz olarak faydalanıyor.

Sincan İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesinde gönüllülerin yardımları ile açılan mağazadan depremzedeler ihtiyaçlarını karşılıyor. Açılan mağazada depremzedeler üzere kıyafet, familya eşyası ve erzak yardımları yapılıyor. Mağazadan ihtiyaçlarını karşılayan depremzede Mehmet Peş yardımlar üzere teşekkürname ederek, “Kahramanmaraş Afşin ilçesinden geliyoruz. Kardeşimin birlikte kalıyorum. Ayrımsız hafta oldu geleli. Allah aynı elan böyle bir şeyi göstermesin. Bütün depremzede arkadaşları bekliyoruz. Hangi ihtiyaçları varsa burada bulunan. Değme özdek bulunan. Kahramanmaraş’ta oturuyorduk. Binamızda itidalli hasar var” şeklinde konuştu.

“Zaman bu kardeşlerimize gelen ferda Cenabıhak göstermesin bizim başımıza gelebilir”

Bu olayın kişi başlarına bile gelebileceğini ve kırılan olunması gerektiğini belirten Kaan Özdemir, “Mağazamızda akim ve ikinci halk kıyafetlerimiz var. İkinci el kıyafetleri değerlendiriyoruz. Kullanılamayacak durumda olanları ferasetsiz dönüşüme gönderiyoruz. Kullanılabilecekleri değerlendiriyoruz. Şu anda yer sarsıntısı bölgesinden gelen arkadaşlara hizmet veriyoruz. Mağazada kıyafetlerimiz, familya eşyalarımız ve erzaklarımız var. Zaman bu kardeşlerimize gelen ferda Tanrı göstermesin bizim başımıza gelebilir. Biz en son ocak kalana kadar yardımlarımıza bitmeme edeceğiz. Fırsatçı insanlar çok çok. Şu anda Sincan ve Etimesgut’ta familya kiraları 10 bin lirayı geçmiş durumda. Bu insanlara koruyucu olmamız lazım. Ücretsiz verin demiyoruz amma ederi hangi ise onu isteyin. Depremden geçmiş 100 liralık olan battaniyeler şu anda 400 liralık. 150 liralık olan çocuk mamaları 350 teklik şu anda. Bu insanları anlamamız lazım. Lütfen cümle gelen kardeşlerimize elinden geldiğince apotr olsun. Maddi imkanları olmayanlarda manevi olarak havari olanaklı. Zaman evimize 4 savmak değil üstelik 3 paketlemek alıp o bire bir ekmeği üstelik depremzedelerle paylaşabiliriz. Çocuk bezi, abla, erzak kadar malzemelerimiz gönüllüler vasıtasıyla karşılanıyorlar. Elimizden geldiğince depremzedeleri boş çevirmemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: