Ardahanlı oyun grubu depremzedeler üzere hayal aldı

Ardahanlı seyretme grubu depremzedeler amacıyla hayalet aldı

ARDAHAN – Ardahan’da temsil topluluğu oyuncuları “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ildeki depremzedeler amacıyla sahneye daha çok. Oyunun yekpare gelirleri depremzedelere gönderilecek.

Dursun Akçam Kültür merkezinde, Dursun Akçam Piyes Topluluğu oyuncuları marifetiyle sahnelenen, ‘Dikkat Dalavere Çıkabilir’ ünlü piyes oyununa ilişkin pahal oldu. Yönetmenliğini Deniz Dark’ın yaptığı, Erkan Çimen, Sedat Hanoğlu, Yiğitcan Turanlı, Zehra Cankan, Ayfer Durmuş ve Yağmur Öcal fiyaka aldı. Tüm gelirleri depremzedeler için kullanılacak olan oyun izleyicilerden iri alkış aldı.

Etkinliği birleştirme Dursun Akçam Ekin ve Musahabe Vakfı namına açıklama eden hisse senedi insanı Mehmet Suat Işıklı, depremzedelerin tıpkısı nebze birlikte olsa yaralarını görmek hesabına böyle bire bir etkinliği düzenlediklerini söyledi. Işıklı, “Ülkemizi yasa boğan çokça üzüldüğümüz hareket felaketinde engel gören vatandaşlarımıza destek vermek için, temsil gösterimi hazırlayan arkadaşlarımız bizleri çokça mutlu ettiler. Haftalarca mücahede ederek zamanını bu oyunu alıştırmak için harcayan arkadaşlarımız gelirinin tamamının depremzede vatandaşlarımıza gönderilmesini istiyoruz dediler ve bizde vakfımız namına elimizden mevrut desteği sağladık. Emeği sabık herkese ve çetin katılıp sağlayıp destek veren Ardahan halkına çok teşekkür ederim.” dedi.

Oyunu ücretsiz namına sahneye koyan Seyir topluluğu yerine konuşan Bahir Dark birlikte böyle aynı etkinliğin içinde olmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Share: