Aydın’daki FETÖ operasyonunda 7 tevkif

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Şubesi Fethiye Kadro Amirliği ekipleri, Görgülü İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Şubesi, Didim ve Söke İlçe Güvenlik Müdürlüğü ile Didim Sahil Güvenlik Komutanlığı iş sonucunda FETÖ/PDY üyesi olmaktan prosedür yapılan ve yasa dışı yollardan kaçmaya etkin 8 şüpheliden 7’si tutuklanırken tıpkı dalavereli adli taharri şartı ile başıboş bırakıldı.

Bilindiği üzere Muğla ve Işıklı İl Inanma KOM Idarehane Müdürlükleri ile Söke ve Didim İlçe Itimat Müdürlüğü KOM kadro amirliği ile Didim Kenar Asayiş Komutanlığı’nın çalışmaları sonucunda Didim limanı güneyinden adsız bire bir fiber bölge içerisinde ayrımsız bala, 8 FETÖ/PDY üyesi ile benzeri organizatör yakalanmıştı.

Yakalananlar içerisinde biri çocuk, 8’i FETÖ/PDY üyeliğinden ihraç polis memuru ve saha komiseri tevessül etmek amacıyla A.K (35), A.D (52), F.S (37), B.S (34) Z.S.S (10) S.D (42), M.B.C (34), İ.O (39), M.H.T (52) ile bunlara müzaheret fail 5 skor kapkaç, doyumluk ve hırsızlık kadar suç kaydı bulunan A.H.Ç.(38) gözaltına alınmıştı. Organizatör olduğu belirleme edilen A.H.Ç muhacir kaçakçılığı suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Operasyonda yakalanan 10 yaşındaki yavru dış göz altına alınanlar Didim Adliyesine sevk edildi. 8 şüpheliden A. K., A. A., B. S., S.D., M.B.C., İ. O. ve M. H. T. isimli şahıslar FETÖ/PDY Yıldırı örgütüne üye olma suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, F.S ise adli kontrol şartı ile başıboş bırakıldı. – AYDIN

Share: