Batman’da 100 bin kocabaş hayvan aşılanması amacıyla mesai yürütülüyor

Ekincilik ve Orman Bakanlığınca 81 ilde başlatılan şap hastalığına cebin alınan tedbirler kapsamında Batman’da 100 bin kocabaş hayvanın aşılanması için faaliyet yapılıyor.

Ekincilik ve Orman Bakanlığınca alınan tedbirler kapsamında Batman’da şap hastalığına alın çalışmalar İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünce sürdürülüyor.

Kent genelinde mevcut 100 bin kocabaş hayvanın aşılanması üzere mücahede tay tay arabası ekipler, 1 haftada 35 bine yakın kocabaş hayvanın aşılandığı bildirildi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Işıklı, AA muhabirine, geçtiğimiz hafta Tarım ve Orman Bakanlığı talimatı ile mutluluk genelinde şap telkih çalışmasının başladığını söyledi.

Vali Vekili Bedel Kılıç başkanlığında toplanan komisyonla alınan değişmeyen gereği, kentteki işletmelerde aşılama çalışmalarına başladıklarını aktaran Kültürlü, aşılamanın yardımcı tabiplik uygulaması olduğunu kaydetti.

Şap hastalığının insana geçen bir hastalık olmadığına dikkat çeken Aydınlık, “İnşallah iki hafta içerisinde aşılamayı tamamlayacağız.” dedi.

Tedbir amaçlı kentteki hayvan hareketliliğinin da durdurulduğunu ifade fail Münevver, kentte olay görülmediğini bildirdi.

Share: