Bursa şehir merkezinde sağanak; keder ilçelerinde komple etken oldu (4)

SELE KAPILAN 4 KİŞİ VATANDAŞLAR TARAFINDAN KURTARILDI

Bursa’dahi öğle saatlerinde başlayan ve akşam ezanı saatlerinde etkisini artıran bora yağış hayatı huysuz etkilemeye devam ediyor. Orhangazi’birlikte etkin olan yağmur, Paşapınar Mahallesinde sele hastalık oldu. Mahalle içinden geçen derenin taşması sonucu 4 emanet sulara kapıldı. Vatandaşlar marifetiyle kurtarılan 4 sevimli Orhangazi ve Gemlik Büyüklük Hastanesine kaldırılarak otama altına alındı.

Olayın peşi sıra Paşapınar Mahallesine gelen Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı ve Belediye Reisi Bekir Kültürlü, ekiplerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Burada izah fail Kaymakam Süleyman Özçakıcı, kapanan yolların açılması üzere ekiplerin çalışmalarını bati şekilde sürdürdüğünü belirterek, “Yağışların devam etmesi halinde ekiplerimizle gelişigüzel lüzumlu tedbirleri aldık. Hasar tayin çalışmalarına ise dakikasında başladık. Sele kapılan 4 vatandaşımızın durumu bereketli. Keyif ekipleri evvel müdahaleyi yaptıktan sonradan hastanelere gönderme etti” dedi.

Yeğin sularına kapılan 3 araçta da maddesel hasar oluştu, çok sayıda evi akarsu bastı, benzeri ocak da kullanılamaz ağıl geldi. Taşkın dolayısıyla sulara kapılan 4 kişiyi kendilerinin kurtardığını belirten Paşapınar Muhtar Nuran Nalbant, “Haber gelince göle kadar aramaya gittik. İlk müdahaleyi biz yaptık. Sere kapılan vatandaşlar bizim köyden değil. Kurma evleri var. Hafta sonu geliyorlar. Evlerinin içi akarsu dolunca kendilerini meydana atalım demişler. Orada da sere kapılmışlar. Mahalleli beni arayınca çabucak aramaya çıktık. Vatandaşları biz kurtardık” diye konuştu.

Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ (Bursa), –Share: