Çankırı’da başhekim sağlık çalışanlarının çocuklarını konuşma ederek teşekkür mektubu verdi

Çankırı Ululuk Hastanesi Başhekimi Miğfer Entelektüel, 14 Mayıs Tıp Bayramı zımnında sağlık çalışanlarının çocuklarını konuşma ederek onlara yazdığı mektubu verdi.

Ziyalı, Çankırı Şevket Hastanesinde görevli esenlik çalışanlarının çocuklarının okullarına anbean onlarla görüştü.

Aydın, çocuklara ailelerinin hele koronavirüs salgını döneminde hastaların sağlığına kavuşturulması için aheste say saatleri olduğunu, bu yüzden kendilerine yeterince koridor ayıramadıklarını belirtti.

Aileleriyle yeterli geçenek ayıramadıkları amacıyla çocukların gösterdikleri fedakarlıktan ortalık teşekkür eden Vazıh, İl Esenlik Müdürü Hüseyin Sarıkaya ile kendisinin imzasıyla merkum mektubu verdi.

Mektupta, şu ifadelere düzlük verildi:

“Arz kıymetlileri dahil gelişigüzel şeyi, tereddüde yöre bırakmaksızın, gözlerini kırpmadan geride tevdi cesaretini meslekleri ve hastaları üzere var kuvvetiyle çabalama azmini kalbinde taşıyan altın meslektaşımızın eşsiz evladı. Sana yazmış olduğumuz bu satırlar, kelimelerin bile tabir edemeyeceği hislerimizin harfler ile hayat bulma çabasıdır. Baban-annen sana ve ailene ayırması müstelzim o zer vakitleri hastalarımız, hastanemiz ve vatanımız henüz ferah olsun diye niteleyerek kurumunda etmek zorunda kaldı. Akranların pandemi döneminde aileleri ile doyasıya zaman geçirirken senin camın arkası sıra halk salladığını, ona olan özlemini ara sıra açıklık ile gidermeye çalıştığını cümle benliğimizle biliyoruz. Umum bu sebeplerle akranlarına kıyasla baban-annen ile elan bir iki paylaşımda bulunarak elan balaban özlemle büyüdün/büyüyeceksin. Fakat babanın-annenin meslektaşlarından oluşan koca tıpkısı aileye erbap olduğunu unutma. Nadir meslektaşımızın biricik evladı, sana ithafen nakşettiğimiz sözcükler ile aslında anlatmaya çalıştığımız, sana ayrımsız teşekkürname verecekli olduğumuz.”

Share: