CHP’li Antmen: “Suçlularla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız”

CHP Mersin Mebus Alpay Antmen, Ulus İttifakı iktidarında Türkiye’de hukukun üstünlüğünün yeniden sağlanacağını, suçlularla hesaplaşılacağını söyledi.

Antmen, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, haberlere laf olan bir olayla ilişkin 6 yaşındaki tıpkısı kız çocuğunun gelinlikli fotoğraflarının yayımlandığını aktardı.

Bala, gelinlik ve evlilik kelimelerinin beraberinde gelmesini “yılgı donör” adına tanımlayan Antmen, “Yavru elkızı olmaz, çocuğun nitelikli cinsel istismarı olur.” dedi. Antmen, buna ayn yumanların da istismarı fail kişiyle bire bir derecede başı yerde olduğunu ifade etti.

Türkiye’de insan hakları üzerine sorunların bulunduğunu öne süren Antmen, bugün Türkiye’de demokrasiye, adalete ve özgürlüklere dair söylenebilecek mebzul ayrımsız özdek kalmadığını iddia etti.

Türkiye’nin adalet ve özgürlükler listesinde 41 OECD ülkesi beyninde akıbet tam saha aldığını kaydeden Antmen, ifade özgürlüğünde ise Türkiye’nin 149 mutluluk ortada 129’uncu tam bulunduğunu dile getirdi.

Antmen, “Bu kaka, mürteci, mafyatik örgütlenme dağılacak, Ulus İttifakı iktidarında etki bağımsızlığı sağlanacak, İstanbul Sözleşmesi önce 24 saatte imzalanacak, herif hakları yeniden sağlanacak, hukukun üstünlüğü Türkiye’de baştan sağlanacak. Suçlularla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız. Ki Türkiye’de cürüm işlemişse, ki Türkiye’de bire bir yetimin hakkını yediyse, kim hukuka kanuna marjinal davrandıysa mutlak ve yansız mahkemelerde yargılanacak.” ifadelerini kullandı.

Share: