Denizli Bozkurt Belediye Reisi Çelik: “Ardahan’dan Edirne’ye Kadar Buradayız. Malatya ve Değişik Zelzele Bölgelerine Destek Vermeyi Sürdüreceğiz”

Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ” Ardahan’dan Edirne’ye kadar buradayız. Şehremaneti Başkanlarımızla Malatya’dayız. İlk günden beri sarsıntı bölgelerindeyiz ve desteklerimizi veriyoruz. Bundan ahir süreçte dahi Malatya ve başka zelzele bölgelerine bindi vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Polat, CHP’li uray başkanlarıyla gelişigüzel afet bölgesi Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ı ülfet etti. Depremin etkilerini gözlemek için yapılan ziyaretler sırasında, rüesa bölgedeki depremzedelerle bire bir araya gelerek, ihtiyaçları ve talepleri dinledi. Polat, Kahramanmaraş merkezli 6 Küçük Ay depremlerinin önce anından itibaren bölgeye bindi verdiklerini ve imdi üstelik yardımlarına devam edeceklerini kaydetti.

Polat, 8 Ağustos 2019 tarhinde kendilerinin dahi deprem gerçeği ile yüzleştiğini ve depremin yıkıcı etkisinin ardından yaptıkları çalışmaları teklif yerine aktardı. Depremzedelerin acılarını, kayıplarını ve travmalarını anladıklarını belirten Polat, bu süreçte Bozkurt Belediyesi namına imkanlarını seferber edeceklerini vurguladı.

Başkan Çelik, “Ardahan’dan Edirne’ye kadar buradayız. Belediye başkanlarımızla Malatya’dayız. İlk günden beri deprem bölgelerindeyiz ve desteklerimizi veriyoruz. Bundan ahir süreçte bile Malatya ve farklı hareket bölgelerine desteklerimizi vermeyi sürdüreceğiz. Bu süreci birlik ve kardeşlik içerisinde seçkin gelişigüzel atlatacağız. Bizleri dayanışma kurtaracak” diye niteleyerek konuştu.

Share: