Dili boğazına kaçan futbolcuyu hakemin önceki müdahalesi kurtardı

Lehçe Idmansız Lig’de başına aldığı darbe ile boğazı diline kaçan futbolcuyu maçın itidalli hakeminin önce müdahalesi birey döndürdü.

Olay Bartın Atatürk Stadyumunda oynanan Bartınspor – Kdz. Ereğli Belediyespor maçında yaşandı. Deplasmanlı Lehçe Dünkü Lig’in 9. haftasında Bartınspor – Kdz. Ereğli Belediyespor ile yüz yüze geldi. 2-1 sülale sahibi takımın üstünlüğü ile devam eden karşılaşmanın 85. dakikası oynanırken yarı alanına mevrut hacısı hocası kafayla karşılayan Bartınspor futbolcusu Tolga Akdeniz, topa ikinci nöbet dokunmak isterken rakibiyle çarpıştı.

Başına aldığı çarpış ile bir anda yere yığılan futbolcunun dili boğazına kaçtı. Pozisyona mail tıpkısı noktada olan karşılaşmanın itidalli hakemi Ümit Gürsoy koşarak yerde yatan futbolcunun yanına geldi ve yaptığı geçmiş müdahale ile dili boğazına kaçtığı üzere kan alamayan futbolcuyu hayata tutundurdu.

Daha sonra afiyet görevlilerince tedavisi bitmeme fail Tolga Akdeniz ambulansla hastaneye kaldırıldı. Akdeniz’in genel afiyet durumunun gani olduğu, esas kısmında oluşan açılmaya ise 4 dikiş atıldığı öğrenildi.

Karşılaşma 2-1 Bartınspor’un üstünlüğü ile sona erdi. – BARTIN

Share: