Gelecek Partisi Umumi Başkanı Davutoğlu’ndan “Başörtüsü düzenlemesi” açıklaması

Gelecek Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu, başörtüsüne anayasal garanti çalışmalarına ilişkin, “Partiler arasındaki uyuşma ile kanuncu yahut anayasal benzeri düzenleme, gelecek dönemler için müfit olur.” dedi.

Hayatını Katre Şentürk ile birleştiren partisinin Çorum İl Başkanı Hazar Coşgunsu’nun benzeri düğün salonundaki düğününe katılarak, nikah şahitliği eden Davutoğlu, törenin arkası sıra nikah cüzdanını geline verdi.

Davutoğlu, düğünden bilahare gazetecilere yaptığı açıklamada, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın bire bir taraftan, “Başörtüsü sorunu bulunmayan”, diğer taraftan ise “Anayasal düzenleme yapalım” dediğini söyledi.

Türkiye’birlikte evveli başörtüsü yasağının hiçbir yasalı temeli olmadan zorbaca uygulandığını tamlayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

” 28 Şubat’ta ve 12 Eylül’üstelik. Elan sonraları dahi benim üstelik süresince bulunduğum, tabiatıyla Sayın Cumhurbaşkanı’nın bile ortamında olduğu hükümetlerde fiili yerine kalktı amma bunun kanuncu yahut anayasal güvenceye kavuşturulması geçişsiz ki gitgide bire bir daha hiçbir politik, tek kuvvet değişimi ile bu nitelik değişmesin. Bunun için ego serencam dönemdeki bu momentumu akilane görüyorum. Partiler arasındaki sözleşme ile yasal yahut anayasal tıpkı aranjman, ati dönemler için yarayışlı tamam.”

?????

Share: