Kırşehir’de 50 Sülale Kente Mevrut Depremzedelere Açıldı

Kırşehir Belediyesi’nin organizasyonu ve iyilikçi yurttaşların desteğiyle, kente gelen depremzedeler üzere 50 karı tahsis edildi. Belediye ekipleri, katışıksızlık ve eşya kurulumlarını yaptıkları evleri kullanıma hazır ağıl getirdi.

Depremzedeler üzere Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Ekin ve Tekellüm Merkezi’ne getirilen ve ısıtıcı, besin, bağırsak çamaşırı, diş fırçası, abdesthane kağıdı, hazır para-tiran sabun, şampuan, çorap, yükleme aleti, önemli eşofman, pabuç kabilinden ihtiyaç maddeleri ihtiyaç sahiplerine doğrulama ediliyor. Evlere yerleştirilen ailelerin gıda, yakacak ve farklı ihtiyaçları dahi tekrar şehremaneti marifetiyle takip edilerek karşılanıyor.

Kırşehir Belediyesi’nin Neşet Ertaş Firez Danışma Merkezi’nde oluşturduğu E-Belediye Toplumsal Müzaheret Sorgulama Sistemi masasıyla, başvuruda bulunanların kayıtlarını alınarak; bulunak bilgisi, tapu bilgisi, dirimsel bilgisi, gayrı içtimai müzaheret merkezlerinden yardım alıp alınmadığı, açar bilgisi, hayvan küpe bilgisi üzere bilgilerin bile kontrolü sağlanıyor.

AFAD Format Belgesi olan depremzedeler şişman ulaşımdan üstelik ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Kırşehir’deki depremzedelere ulaştırılmak amacıyla odun kömür yardımları, çarkıt Karayolları şantiyesinde toplanıyor. Kırşehir Belediyesi Ev Dirim Merkezi ağırşak öğretmenleri ve kursiyerleri marifetiyle ise depremzede yurttaşlar üzere eşofman ve üzeri üretiliyor.

Kente mevrut depremzedeler amacıyla 50 ev tahsis edildi. Belediye ekipleri, saflık ve yük kurulumlarını yaptıkları evleri kullanıma hazır kuzuluk getirdi.

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, yaşanan acı karşısında duyar olan ve yardım kampanyasına destek olan herkese teşekkür ederek, “Bu felaketi dayanışma içinde aşacağız” dedi.

Share: