Limuzin ile 3 bin 500 kilometre öğün yaptı! Fransa’dan Kayseri’deki köyüne geldi

Fransa’nın Paris şehrinde güçlü bankacı Samet Bostancı, çocukluk hayali olan limuzini satın alarak, memleketi Kayseri’ye katılmak için yola imdi.

Gurbetçi Bostancı, tahminî 3 bin 500 kilometre duruluk katederek Kayseri’ye geldi. Memleketine geldiği için mutlu olduğunu belirten Bostancı, “29 yıldır Fransa’nın başkenti Paris’te yaşıyorum. Ego çocukluk hayalimi yapmak istedim. Fransa’dan yola çıkarak 4 bin kilometre el yaptım. Memleketim Kayseri’ye geldim. Çocukluğumda caddeden tıpkısı limuzin geçiyordu.

“İLK MISIL BÖYLE BİR VASITA GÖRMÜŞTÜM”

Heyecanlanıp araca yaklaşarak okşamak istedim. İlk kez hakeza bire bir açacak görmüştüm. Taşıtçı inip beni kaba bire bir şekilde azarladı. Kul bu duruma içerledim. Orada, ‘Ben Türk isem bu aracı alacağım ve memleketime gideceğim’ dedim. Dediğim üzere birlikte çokça şükür Tanrı şans etti” diye niteleyerek konuştu.

“‘BU ÇEVIRGEÇ BIRÇOK LİRA YAKIYOR’ GİBİ SORULAR SORUYORLAR”

Aracı gören yakınlarının şaşırdığını tamlayan Bostancı, Aracım ile Türkiye’ye gelerek memleketimdeki akrabalarımı konuşma ettim. Ara Bulucu görenler çok şaşırıyor. Şalter çevredekilerin bandaj kaynağı oldu. ‘O büyüklüğünde yolu bittabi gelebildin? Virajları şüphesiz dönebiliyorsun? Bu açacak birçok lira yakıyor?’ kabilinden sorular soran oluyor. Ben birlikte çevremdeki insanlara şaşırtı yaptım. İşte düğünü olanlara uzlaştırıcı kadın arabası yerine hazırladım. Benim için dahi iyice ayrımsız hatırat oldu ifadelerini kullandı.Share: