Manisa BŞB hayata döndü

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’ndeki geçmiş sezonunda 8 maçta biricik galibiyetle dibe çıpa atan Manisa Büyükşehir Belediyespor, üst üste 6 mağlubiyetin arkası sıra yıpranmamış çalıştırıcısı Hakan Çıpa yönetimindeki önce sınavda Aliağa Petkimspor’u deplasmanda 90-84 yenip koku aldı. Haddinden Fazla kritik aynı yengi elde ettiklerini belirten Kağan Demir, “Bu galibiyet bizim üzere, pakt amacıyla çok kebir. Aliağa çok iyi aynı bando, çokça mebzul oynuyorlar. Buraya gelen herkese alın çokça gür oynadılar. Deplasmana geldiğimizde biz üstelik ligin son sırasındaydık. Tabiatıyla ki bir maneviyat bozukluğu var, güvensizlik var. Rakip bize bakarak henüz emin tıpkısı takım. Maçın içre bir nice iniş çıkış oldu ama takımım haddinden fazla ferah reaksiyon verdi” dedi.

‘Benim üzere dahi ongun bire bir başlangıç oldu’ diyen Melik Çıpa, “Takımımın kapasitesini gördüm. İyi olacak inşallah. Manisa Büyükşehir Belediyespor çokça gani aynı kulüp, çokça mebzul tıpkı düzenleme. Geldiğim andan itibaren bu organizasyonun çokça iyi benzeri noktaya gelebileceğini gördüm. İnşallah yavaş yavaş bereketli yerlere geleceğiz. Küme iyice, bizim ligin içine girmemizle alay malay klasman henüz bile güzelleşecek. Elbette maçın sonunda yaşanmaması gereken şeyler oldu amma keşke olmasa. Güvenlik elan ongun olabilirdi. Aliağa’yı birlikte tebrik ediyorum. İyi ayrımsız savaş oldu. Takımımı birlikte tebrik kartı ediyorum. Tekrardan işin içine girdik diyerek düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

SON 50 SANİYEDE BAZIÇE 25 DAKİKA DURDU Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’ndaki Aliağa Petkimspor-Manisa BŞB maçı, bitime 50 saniye kaldığında misafir ekip 87-84 öndeyken tribünde yaşanan gerilim yüzünden 25 dakika durdu. Bitime 50 saniye kala Manisa Büyükşehir Belediyespor oyuncularının eşlerinin ve çocuklarının bulunduğu tribüne biraz yön atıldı ve bunlardan biri Pako Cruz’un 4 yaşındaki çocuğuna çıkma etti. Pako Cruz durumu farkedince tribüne atlayıp ailesinin yanına gitti. Bu tam o bölgeye başka maddeler üstelik atıldı. Olaylar bitmeme ederken hakemler, tribünlerin boşaltılması talimatını verip soyunma odasına gitti. Bu sırada Jeremy Simmons ilkin kalkmak için Petkimli oyuncular kat sayı bire bir davranışla Cruz’un arkası sıra tribüne bundan sonra ve Manisalı ailelerinin zarar görmemesi üzere etraftakileri yatıştırdı. Pik tribünlerin boşaltılmasının peşi sıra devam edilirken, kurallar gereği baziçe esnasında tribüne çıkan Pako Cruz ise diskalifiye edildi.
– Manisa

Share: