Reisicumhur Erdoğan: “Bin 797 konutun inşa süreci çarçabuk ferda başlıyor”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Site merkezlerimizde mensur edeceğimiz 200 bin konuttan jeoloji ve dayanak noktası etütleri tamamlanan yerlerdeki önceki sözleşmeleri imzaladık. Nurdağı’nda 456, İslahiye’üstelik 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta’üstelik 297 kalkışmak üzere toplanmış bin 797 konutun inşa süreci çabukça erte başlıyor” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli ile birlikte Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki taşımalık kenti musahabe etti. Reisicumhur Erdoğan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yaralılara evgin şifalar dileyerek başladığı konuşmasında, “İlçemizde bulunan 31 gezmen mutfağımız bakım veriyor. Rızık ve azık paketi dağıtımları sürüyor. Doğalgazla ilişik soruları da çözüme sarmak için çaba ediyoruz. Karayolu ulaşımıyla ilişkin sıkıntı görünmüyor. Vatandaşlarımızın ivedi ihtiyaçlarını karşılarken barınma başta doğmak amacıyla ayrıksı beklentilerine birlikte hal üretiyoruz” dedi.

“Toplanmış bin 797 konutun mensur süreci şipşak erte başlıyor”

Hasar tayin çalışmalarında sona geldiğini tamlayan Reisicumhur Erdoğan, “İslahiye’deki 2 bin 220 binadaki 5 bin 175 mutlak bölümünde kullanıma akıllıca olmadığı anlaşıldı. Önümüzdeki 2 kamer zarfında 18 bin 544’ü Gaziantep’te görünmek amacıyla, ülkemiz genelinde toplamda 200 bin konutun inşasına başlıyoruz. Ayrıca köylerimizde bile 70 bin, domestik dokuya makul, eviyle ahırıyla bahçesiyle göz yaparak hak sahiplerine teyit edeceğiz. Kent merkezlerimizde nesir edeceğimiz 200 bin konuttan yer bilimi ve medar etütleri tamamlanan yerlerdeki önceki sözleşmeleri imzaladık. Nurdağı’nda 456, İslahiye’da 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta’dahi 297 görünmek için toplam bin 797 konutun düz yazı süreci lahzada yarın başlıyor. Bu şekilde ön hazırlıkla tamamlanan değme yerde çabukça inşaatlara başlayacağız. Şehirlerimizi yeni tıpkısı tatlılıkla güvenli ve erinçli yerleri haline getirmekte kararlıyız. Sıfırdan başlama yoluyla hem kendimize inanacağız, güveneceğiz hem üstelik bu binalarda oturanlar çıktı özgüven içerisinde otursunlar istiyoruz. Amacımız zelzele konutlarını ve köy evlerini 1 yıl içinde nazik ölçüde tamamlamaktır. İnşallah ululuk budun el ele vererek bu el günlerin üstesinden geliyoruz ve geleceğiz. Rabbim ülkemizi ve milletimiz seçkin tip afetten dulda buyursun” dedi. – GAZİANTEP

Share: