Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

200’den fazla firmanın katıldığı dev fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

SAKARYA Arsıulusal statü kazanan ve peyzaj ile bezen bitkileri sektöründe canlılık gösteren Sakarya PSB Anatolia 20222021 Peyzaj, Ziynet Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi sülale sahipliğine alaylı tıpkı törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. 200’ün üstünde firma, 20’den aşkın ülkeden kürsü temsilcisi ve birbirinden farklı ürünlerle ilişik vatandaşları, sektörü tıpkısı araya getiren fuarda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Şanlı, “5 yaşında gürpedek büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz” dedi.

Peyzaj ve Bezen Bitkiciliği Festivali başarıyla geçirdiği üç yılın arkası sıra yoluna PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı yerine bitmeme ediyor. Bu yıl beşinicisi 7-10 Eylül tarihleri ortada Sapanca Kırkpınar’da düzenlenecek olan fuar alaylı benzeri törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı. 60 bin metrekare kayran konusunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin asıl sponsorluğunda dev bir fuar alanı kuruldu. Hazırlanan alanlara sene boyunca bugünü bekleyen 200’ün üzerinde firma sergilik açtı. 3 defa festival ve 2 misil fuar yerine gerçekleştirilen PSB Anatolia’ya 20’den fazla ülkeden firma katılım sağladı. PSB Anatolia Bezen Bitkileri, Peyzaj, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda antrparantez ilgilendiren bölümlerin saha aldığı 19 üniversiteden öğrenciler kayran aldı. 7 değişik oturum ve eğitimin yapılacağı fuarda gerçekleşecek Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’nda sükse sağlayıcı öğrenciler hayallerini gerçekleştirecek. Fuarın küşat töreninde kurdeleyi Başbuğ Ekrem Makro ve protokol üyeleri gelişigüzel kesti. Programa Sakarya Valisi Vekili Muhsin Çatmadım, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Magnezit, SELIM Fırka Yerli Yönetimler Komutan Yardımcısı Uca İnci, AK Fırka İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Orman Nahiye Müdürü Temiz Polat, kaza şehremaneti başkanları, STK temsilcileri ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı. Ziynet bitkisi, peyzaj ile bahçe sanatları ürünleri, iş makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, başlangıç üretimi, şehir ve bahçe mobilyaları, çocuk baziçe grupları gibi açık bire bir yelpazenin sunulduğu fuarı 7-10 Eylül tarihleri arasında tam vatandaşlar ücretsiz adına görüşme edebilecek.

“Angajman ve muadele içerisinde birçok kurumla şişman bire bir iş yapıyoruz”

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman Sakarya’ya ayar katmaya bitmeme edeceklerini rapor ederek, “Bu sene 200 civarında tıpkısı murahhas ağırlıyoruz. 60 bin metrekare alana çıkardık. Bu çerçevede 38 ile 40 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz. Birlik ve el birliği içerisinde birçok kurumla balaban tıpkı hisse senedi yapıyoruz. Başta başkanımız ve beraberindekilere teşekkürname ediyorum. Yelpazemiz açık Türkiye’nin her bir marifetiyle şuan tedarikçimiz var, gurur heyeti orakta toplamda 16 ülkeden ziyaretçimiz var” dedi.

“5 yaşındaki aynı bala bu süs bitkiciliği fuarımız”

Sakarya’nın jeopolitik konumu ve yer verimi itibariyle dünyanın yer kıymetli şehirlerinden ayrımsız tanesi olduğunu tabir eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Mefret, “5 yaşındaki benzeri yavru bu bezek bitkiciliği fuarımız. İlk 3 sene festival yerine gerçekleştirildi. 5 yaşında larp büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarın sektörel işbirliğini, bili ilişki ihtiyacının karşılanmasında yardımcı olmasını temennisini ediyoruz ” diye konuştu.

“Genişlik acı fuar üstelik sektöre çokça çetin faydalar, katkılar sağlar”

Yurtdışı gezilerinde daim yeşili anlattığını ve değişik hamlelerle fuarın haddinden fazla elan iri bire bir ivme kazanacağını belirten Bursa Belediye Başkanı Alinur Patal ise, “Yeşil çıktı bütün dünyanın konuştuğu aynı bahis. Bundan Sonra sistem yeşile dolaşım çabasında. İyi afişe etmek ve ferah aşama alaşağı etmek gerekiyor. Arzu aşağı çokça şeyler istek ediyor ama bunların hem maddesel hem üstelik manevi anlamda sorumluluklarının olduğunu alelhusus rapor etmem lazım. Kesinlikle dört dörtlük tıpkı aranjman bildirme üzücü fuar de sektöre çok ağırbaşlı menafi, katkılar sağlar. 10-15 gönül çalışırken zaman 300, 500 kişi bin kişi bünyesinde müteharrik firmalara dönüşen süreçleri ego muammer aynı insanım” şeklinde konuştu.Share: